Rozkładane narożniki idealne do salonu i sypialni
Inne

Rozkładane narożniki idealne do salonu i sypialni

Nie w każdy mieszkaniu można pozwolić sobie na sypialnię oraz oddzielne duże łóżko do spania. W takich sytuacjach doskonale sprawdzają się nowoczesne narożniki, posiadające funkcję spania. Rozkładany narożnik będzie świetnym wyborem zarówno w niewielkim mieszkaniu, jak i w domu. Może służyć za wygodny wypoczynek dla wszystkich domowników w ciągu dnia oraz komfortowe miejsce do spania w nocy. Na co zwrócić uwagę wybierając narożniki rozkładane, aby dokonać udanego zakupu?

Rozkładane narożniki idealne do salonu i sypialni
Rozkładane narożniki idealne do salonu i sypialni
  1. Wybieramy narożnik z funkcją spania  codziennego
  2. Narożnik rozkładany – Wielkość powierzchni spania
  3. Narożniki rozkładane – Na co jeszcze zwrócić uwagę?
  4. Rozkładane narożniki – Odpowiednia tkanina obiciowa

1. Wybieramy narożnik z funkcją spania codziennego

Narożniki z funkcją spania świetnie spełnią swoją funkcję w każdym mieszkaniu, kawalerce oraz w większym domu rodzinnym. Tego typu mebel warto wybrać z uwagi na jego wygodę oraz funkcjonalność. Niekoniecznie musi służyć za miejsce do spania dla domowników, ale może również pełnić rolę awaryjnego łóżka na wypadek wizyty gości.

Jednak decydując się na zakup narożnika, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które mogą mieć wpływ na jego wygodne użytkowanie. Przede wszystkim warto szczególnie przyjrzeć się rozmiarowi narożnika oraz dopasować go do wymiaru pomieszczenia, w którym będzie się znajdować. Dobrze również wcześniej przemyśleć jego ustawienie względem innych mebli, aby móc zdecydować się na zakup narożnika lewostronnego, prawostronnego lub w kształcie litery U.

2. Narożnik rozkładany – Wielkość powierzchni spania

Wybierając narożnik, który będzie służył do spania należy zwrócić uwagę na to, aby gwarantował on równą powierzchnię do spania po jego rozłożeniu. Mebel powinien być dopasowany do wzrostu oraz ilości osób, które będą na nim spać, tak, żeby zapewnić najbardziej komfortowe warunki.

Przyjęło się, że minimalna przestrzeń do spania wynosi około 60 cm szerokości dla osoby dorosłej. Oczywiście zależy to również od indywidualnych preferencji i warunków. Jeśli chodzi o długość, najlepiej, żeby wynosiła około 20 cm więcej od wzrostu osoby korzystającej z łóżka, czy narożnika.

Czytaj  3 ciekawe zastosowania starej cegły rozbiórkowej

Ponieważ kanapa narożna będzie również służyła do wypoczynku w ciągu dnia, warto zwrócić uwagę na siedzisko i jego wysokość. Wyższe znacznie mniej obciąży kręgosłup w trakcie wstawania.

3. Narożniki rozkładane – Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Planując wykorzystanie narożnika jako łóżka, warto postawić na modele zawierające przestronne pojemniki na pościel. Jest to szczególnie ważne w domach o mniejszej powierzchni oraz w mieszkaniach, gdzie trudno jest wygospodarować dodatkową przestrzeń na przechowanie pościeli. Różne rodzaje narożników oferują przestrzeń na pościel ukrytą w otomanie, albo pod siedziskiem. Ważniejsza jednak jest pojemność pojemnika oraz jego łatwe otwieranie, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie.

4. Rozkładane narożniki – Odpowiednia tkanina obiciowa

Narożnik, który będzie służył do relaksu w dzień i do spania w nocy będzie mocno eksploatowany. Dlatego warto zainwestować w jakościowy mebel, do którego obicia wykorzystano trwałą i solidną tkaninę. Warto wziąć pod uwagę materiał plamoodporny jeśli w domu są małe dzieci. W przypadku psów i kotów lepiej postawić na tkaniny wykazujące wyższą odporność na zaciągnięcia i które są łatwe w czyszczeniu.

Podsumowując, narożnik rozkładany jest świetnym pomysłem, jednak jego zakup należy mądrze zaplanować. Szeroki wybór narożników dobrej jakości można znaleźć w ofercie sklepu Meble.expert.

Polecane wpisy
Jak walczyć z plastikiem? Są na to świetne sposoby!

Globalne ocieplenie jest problemem, który zewsząd dotyka nas wszystkich. Na całym świecie można obecnie odczuć skutki takiego stanu rzeczy, a Czytaj dalej

10 Wskazówek do skutecznego zarządzania projektem BIM
10 Wskazówek do skutecznego zarządzania projektem BIM

W miarę jak technologia ewoluuje, również branża budowlana doświadcza transformacji. Modelowanie informacji o budynkach (BIM) to jedno z najnowocześniejszych narzędzi, Czytaj dalej