News Pozycjonowanie

Pingowanie czyli przyspieszanie indeksacji linków oraz stron w przeglądarkach Google, Bing, Yandex

Pingowanie to działanie przydatne przy przyspieszeniu indeksacji nowo opublikowanych treści na naszych serwisach, stronach gdzie linkujemy, blogach, zapleczach itd. Jest bardzo niezwykle przydatną techniką SEO, która pozwala szybciej zaindeksować wyżej wymienione treści.

Na czym tak naprawdę polega pingowanie?

Proces pingowania jest dość prosty i ma na celu poinformowanie robotów wyszukiwarek o tym, że w sieci pojawiła się nowa treść, którą warto aby ten robot przejrzał. Na początku wysyłany jest ping do serwera, który takie żądania zbiera. W tym momencie informujemy serwis przyjmujący taką informację o nowej treści.

Kolejnym etapem jest odwiedzenie pingowanego adresu i przejrzenie go przez robota wyszukiwarki. Właśnie o ten element w całym procesie pingowania chodzi. Dzięki takiemu działaniu robot przegląda naszą stronę i o ile wszystko jest w porządku w niedługim czasie pingowany adres URL zostanie zaindeksowany.

Jak zatem pingować i szybciej indeksować swoje treści?

W sieci można znaleźć wiele serwisów ułatwiających ten proces. Ich działanie jest niezwykle proste – ogranicza się ono głownie do podania adresu URL który chcemy pingować, następnie wybieramy serwisy XML/RPC do których chcemy wysłać rządanie.

Poniżej przedstawiam kilka serwisów pingujących:

Zachęcam do pingowania swoich wpisów i treści, może to znacząco przyspieszyć ich indeksacje i pojawienie się w wynikach wyszukiwania.

Polecane wpisy
Jak zrobić live na Twitchu: Poradnik krok po kroku
Jak zrobić live na Twitchu: Poradnik krok po kroku

Jak zrobić live na Twitchu: Poradnik krok po kroku Chcesz podzielić się swoją pasją do gier, rozmawiać z ludźmi na Czytaj dalej

Chmura danych
Chmura danych

Chmura danych to jeden z najważniejszych trendów w dziedzinie informatyki w ostatnich latach. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, Czytaj dalej