Finanse News

Największe kampanie reklamowe w Polsce – top 5

Dobrze poprowadzona kampania reklamowa ma znamienny wpływ na pozytywny odbiór marki wśród odbiorców. W niniejszym artykule przedstawimy 5 kampanii reklamowych z naszego podwórka, które odbiły się głośnym echem. Jesteście ciekawi? Koniecznie sprawdźcie, co dla was przygotowaliśmy.

 

Wizerunek marki a filmy reklamowe Wrocław

Kampanie reklamowe potrafią zmienić świat… i nas samych. Jako aktywni użytkownicy sieci na co dzień jesteśmy zasypywani stertą reklam i tych lepszych, i tych gorszych. Umiejętność prowadzenia kampanii reklamowej to bardzo cenna sztuka. Nie wszystkie firmy jednak wiedzą, jak to robić poprawnie, tworząc treści, które przynoszą rezultat odwrotny od pożądanego. Co ciekawe, coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie siły materiałów video do promocji własnej marki. Produkcja filmów reklamowych to nie lada wyzwanie!

W jakiej branży sprawdzi się film reklamowy? Niemal w każdej! Niezależnie czy chodzi ci o wypromowanie marki, zbudowanie pozytywnego wizerunku czy wyedukowanie klientów profesjonalne materiały video to niezwykle efektywne narzędzie. Zajrzyj koniecznie na stronę wrocławskiej firmy Flipside – https://flipside.pl/ – i otwórz się na nowe możliwości!

Apart

Kampania reklamowa z udziałem Julii Wieniawy, Małgorzaty Sochy i Anny Lewandowskiej to jedna z najgłośniejszych kampanii ubiegłego roku. Niestety jednak efekt był daleki od zaplanowanego. Reklama stała się polem do kpin i żartów. Została nawet nagrana jej parodia… i to właśnie dzięki niej świat usłyszał o świątecznej reklamie Apartu. Promowanie luksusu w trakcie trwania pandemii nie przyjęło się dobrze, a krytyki z całą pewnością nie zabrakło. Spot został uznany za przereklamowany, kiczowaty i oderwany od rzeczywistości. Kto by pomyślał, że marka z taką historią strzeli taką gafę…

Żubr

Real-time marketing to nie taka prosta sprawa. Czy słyszeliście o kampanii marki Żubr? Jest to bowiem doskonały przykład strategii opartej na bieżących wydarzeniach. Wówczas, gdy świat obiegła informacja o masowym odstrzale dzików w związku z afrykańskim pomorem świń, nie trzeba było długo czekać na reakcję Żubra. „Każdy dzik może liczyć na żubra” – wydźwięk kampanii wpłynął pozytywnie na odbiór marki, która w sposób bezpieczny nawiązała do tak śliskiego tematu.

Czytaj  Konfiguracja Windows 11

Dziki sad

Pozostając na chwilę w temacie zwierząt, nie sposób pominąć kampanii Dzikiego sadu „Zostań sprzymJEŻeńcem”. Naturalne środowisko zwierzaków diametralnie się skurczyło, a bagatelizowanie ów problemu nie prowadziło do niczego dobrego. Każdego dnia jeże giną pod kołami samochodów, a także podczas wypalania czy koszenia łąk… Problem wyginięcia jeży stał się jak najbardziej realny. Stąd też postanowiono pójść o krok dalej… i ułatwić im powrót do naturalnego środowiska. Na stronie kampanii użytkownicy za użyciem jednego kliknięcia mogli przekazać pomoc. Każde kliknięcie to wsparcie finansowe dla zwierzaka. Co więcej, na użytkowników czekał konkurs ze świetnymi nagrodami! Takich kampanii nam potrzeba!

Haribo

Żelki Haribo są przepychota… Czy jest tutaj ktoś, kto nie lubi żelków Haribo lub nie widział spotu reklamowego z 2019 roku? Jeśli tak, koniecznie musicie go zobaczyć! Haribo w doskonały sposób przenosi dorosłych w świat dzieci… Zabawna, kreatywna i urocza – taka właśnie jest reklama żelków!

Coca-Cola

Wpadka, jakich mało! Świat na moment się zatrzymał, gdy jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek postanowiła wysłać influencerom… plastikowe butelki. Czy generowanie kolejnych odpadów i wciąganie w to celebrytów jest dobrym pomysłem? Niekoniecznie! Akcja #WCIĄŻZMIENIAMY wywoła oburzenie, i to niemałe!

Kampania reklamowa – jak to robić dobrze?

Każdego dnia przyglądamy się kolejnym kampaniom, zastanawiając się przy tym, jaki jest ich cel… Przekaz reklamowy ma nieograniczone zasięgi, przez co powinien zostać dopracowany w nawet najmniejszym szczególne. Kampanie kreują postawy, ale też zmieniają nasz sposób myślenia. Podejście może być różne, a sposobów dotarcia do klientów może być wiele. Jak widać, stworzenie skutecznej kampanii reklamowej nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. To jednak zrozumienie potrzeb i oczekiwań naszych odbiorców jest kluczem do sukcesu!

Czytaj  Budujemy komputer dla gracza

Polecane wpisy
Reklama kontekstowa na blogu – AdSense

Od kilku lat ogromną popularnością w Polsce cieszy się sieć reklamy kontekstowej Google AdSense. Można wręcz powiedzieć, że w kręgu Czytaj dalej

Polecenia sieciowe dla Windowsa

Warto znać podstawowe polecenia związane z IP, gdyż przydadzą się one nam szczególnie, kiedy będziemy chcieli dokonać analizy lub konfiguracji Czytaj dalej