Malediwy – idealne miejsce na rajskie wakacje
Inne

Malediwy – idealne miejsce na rajskie wakacje

Malediwy to wyspiarskie państwo, składające się z 1190 koralowych wysp, położone na Oceanie Indyjskim. Kraj cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów z całego świata. Co takiego sprawia, że Malediwy są wymarzonym miejscem na wypoczynek i beztroski relaks?

Malediwy – idealne miejsce na rajskie wakacje
Malediwy – idealne miejsce na rajskie wakacje

Dlaczego warto odwiedzić Malediwy?

Malediwy kojarzą się z luksusem, lazurową, czystą wodą, rajskim plażami i doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Miejsce jest wymarzone do spędzenia urlopu i oderwania się od codzienności. Kraj znajduje się w strefie klimatu podrównikowego wilgotnego, kształtowanego przez monsuny. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi 28°C, temperatura wody przez cały rok wynosi ok. 28-30°C. Malediwy można odwiedzać przez cały rok, ale najlepsze warunki panują od grudnia do kwietnia. Od maja do listopada jest ciepło, ale bardziej deszczowo. Główne atrakcje, jakie oferuje Archipelag Malediwów  to: rajskie plaże i ciepłe, krystaliczne wody, rejsy o zachodzie słońca, loty widokowe, nurkowanie wśród rafy koralowej, sporty wodne, romantyczne kolacje w podwodnej restauracji. Dużą atrakcją są także egzotyczne rośliny np. palmy kokosowe czy drzewa chlebowe. Wiele miejsc jest niezamieszkałych, dlatego bez trudu można znaleźć bezludne, wyjątkowe wysepki. Będąc na Malediwach, warto przeznaczyć trochę czasu na zwiedzanie. Warto zobaczenia jest m.in. stolica kraju Male. Archipelag ma doskonale rozwiniętą bazę turystyczną. Na wyspach funkcjonują luksusowe hotele, wille położone na samej plaży czy apartamenty z prywatnym zejściem do morza.

Malediwy – dla kogo egzotyczne wakacje?

Rajskie wyspy to doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy kochają słońce, wodę i wysoką temperaturą. Z przyjazdu będą zadowoleni single, rodziny z dziećmi, zakochani, którzy wybrali Malediwy jako miejsce na podróż poślubną lub romantyczne wakacje. Tamtejsze hotele przygotowane są do obsługi gości o różnych potrzebach. Idealne miejsce na wypoczynek znajdą osoby, które szukają noclegu w luksusowych warunkach. Wiele hoteli wyposażonych jest w prywatne plaże, ekskluzywne SPA, prywatne baseny czy siłownie itp. Osoby, które przyjeżdżają na Malediwy z dziećmi, również nie będą zawiedzione. Można wybrać luksusowy hotel położony na plaży, wyposażony w sale zabaw, z opieką animatorów. Należy pamiętać, że prawie każdy hotel na Malediwach położony jest na prywatnej wyspie. Najkorzystniej jest wybrać wersję all inclusive, która pozwala na bezpłatne korzystanie z wielu atrakcji. Najbardziej ekskluzywne hotele zapewniają luksusowe wycieczki oraz liczne atrakcje dla hotelowych gości.

Czytaj  Program do rejestracji pacjentów: jak wybrać odpowiednie rozwiązanie?

Luksusowe wakacje Malediwy – co wybrać?

Jest kilka sposobów, aby spełnić swoje podróżnicze marzenia i spędzić luksusowe wakacje na Malediwach. Można skorzystać z oferty biur podróży, które coraz częściej oferują swoim klientom ten kierunek. Aby zaoszczędzić, można szukać ofert last minute. Warto szukać biur podróży np. www.egzotyka.tv, które mają doświadczenie w organizacji egzotycznych wycieczek i z dbałością organizują wyjazdy oraz opracowują autorskie programy wyjazdów. Wakacje można również zaplanować na własną rękę. W takim wypadku najtaniej jest wykupić lot z Krakowa do Abu Dhabi, a następnie do Male. Po przylocie turyści otrzymują bezpłatną wizę, która jest ważna 30 dni. W większości hoteli można płacić dolarami amerykańskimi, co jest dużym udogodnieniem. Nocleg można znaleźć na jednej z tysiąca wysp. W zależności od swoich upodobań można wybrać fantastyczny hotel na małej wyspie, zapewniająca intymność lub zdecydować się na duży resort np. Sun Island, z licznymi restauracjami i atrakcjami.

Malediwy to wymarzone miejsce na wypoczynek, które umożliwia nurkowanie w krystaliczne czystej wodzie, testowanie regionalnej kuchni, zwiedzanie egzotycznych miejsc. Warto znaleźć dobre biuro i poznać atrakcje tego niezwykłego rejonu.

Polecane wpisy
Jak rozwijać swoje umiejętności w designie: kursy online vs. studia
Jak rozwijać swoje umiejętności w designie: kursy online vs. studia

W dzisiejszych czasach, kiedy branża projektowania dynamicznie się rozwija, edukacja w tej dziedzinie stała się bardziej dostępna niż kiedykolwiek wcześniej. Czytaj dalej

Ile kosztuje wymiana zamka?

Skorzystanie z usługi ślusarskiej może dotyczyć wymiany zamka. Zawsze w takiej sytuacji mamy do czynienia z dwoma podstawowymi kosztami. To Czytaj dalej