Jak zmienić hasło WiFi?
Informatyka

Jak zmienić hasło WiFi?

Jak zmienić hasło WiFi?

Hasło WiFi to kod, który umożliwia urządzeniom podłączenie się do sieci WiFi. Domyślne hasła WiFi są często łatwe do odgadnięcia, co ułatwia hakerom dostęp do sieci. Dlatego ważne jest, aby zmienić hasło WiFi na silne i unikalne.

Aby zmienić hasło WiFi, musisz wykonać następujące kroki:

 1. Zaloguj się do panelu administracyjnego routera. Adres IP routera jest zwykle drukowany na naklejce na spodzie routera.

 2. Wprowadź nazwę użytkownika i hasło do panelu administracyjnego routera. Nazwę użytkownika i hasło można znaleźć na naklejce na spodzie routera. Jeśli nie możesz znaleźć nazwy użytkownika i hasła, możesz zresetować router do ustawień fabrycznych.

  Obraz: Wprowadź nazwę użytkownika i hasło do panelu administracyjnego routera
 3. Znajdź ustawienia sieci WiFi. W zależności od modelu routera ustawienia sieci WiFi mogą znajdować się w różnych miejscach. Na przykład, w routerach TP-Link ustawienia sieci WiFi znajdują się w menu „Sieć bezprzewodowa”.

  Obraz: Znajdź ustawienia sieci WiFi
 4. Znajdź pole „Hasło”. Wprowadź nowe hasło w polu „Hasło”. Hasło powinno być długie i złożone, z co najmniej 12 znakami, w tym literami, cyframi i symbolami.

  Obraz: Znajdź pole „Hasło”
 5. Zapisz zmiany. Kliknij przycisk „Zapisz” lub „Zastosuj”, aby zapisać zmiany.

Oto kilka dodatkowych wskazówek, które pomogą Ci zmienić hasło WiFi:

 • Użyj hasła, które jest trudne do odgadnięcia. Hasło powinno zawierać co najmniej 12 znaków, w tym litery, cyfry i symbole.
 • Nie używaj haseł, które można łatwo znaleźć w Internecie, takich jak nazwiska, daty urodzin lub numery telefonów.
 • Zmień hasło WiFi co najmniej raz w roku.

Po zmianie hasła WiFi musisz ponownie połączyć wszystkie urządzenia z siecią WiFi. Aby to zrobić, usuń sieć WiFi z urządzenia i połącz się ponownie, używając nowego hasła.

Polecane wpisy
Jak wybrać dysk SSD do komputera?
Jak wybrać dysk SSD do komputera?

Jak wybrać dysk SSD do komputera? Dysk SSD to jeden z najważniejszych komponentów komputera, który odpowiada za przechowywanie danych. Odpowiednio Czytaj dalej