Baza wiedzy Finanse News

Jak zarabiać w internecie – sprawdzone sposoby

Jeśli też chcesz wiedzieć, jak zarabiać w internecie i jak rozkręcić biznes online, przejrzyj poniższe sprawdzone, skuteczne rozwiązania. Wybraliśmy takie, do których wystarczy trochę wysiłku, czasu i cierpliwości oraz takie, gdzie można wykorzystać specyficzne, wyjątkowe umiejętności lub rozbudowaną potrzebę tworzenia.

 1. Zamieszczaj reklamy na swojej stronie www

  Poziom trudności: niski; rozwiązanie dostępne dla wszystkich

  Jedną ze sprawdzonych metod zarabiania na stronie internetowej jest zamieszczanie płatnych reklam online. Z pomocą przyjdzie Ci rozwiązanie Google AdSense. Ta opcja jest stosunkowo prosta, ponieważ Google dopasowuje reklamy na podstawie treści zawartych na stronie oraz profilu jej użytkowników. Firma Google będzie Ci wypłacać prowizję na podstawie liczby kliknięć w reklamy lub wyświetleń reklam.

  Założenie własnej strony online jest jedną z najprostszych czynności – wystarczy wybrać:

  • profesjonalnie zaprojektowany szablon strony internetowej,

  • domenę

  • dostawcę usług hostingowych.

 2. Projektuj strony internetowe

  Poziom trudności: wysoki; wymagane są umiejętności specjalistyczne

  Ponieważ internet gwałtownie się rozwija, na rynku jest niesłabnące zapotrzebowanie na projektantów stron internetowych. Oczywiście aby dołączyć do grona osób żyjących z pracy online, musisz wyrobić sobie markę i wyróżniać się na tle konkurencji.

  Mając dużą wiedzę specjalistyczną, możesz szybko zaistnieć w sieci i zarabiać w internecie. Przygotuj portfolio, które wyeksponuje Twoje talenty i pomoże Ci w pozyskiwaniu klientów. Warto także dołączyć do platformy dla projektantów stron internetowych, gdzie również można zaprezentować swoje poprzednie projekty oraz znaleźć potencjalnych klientów.

 3. Stwórz bloga

  Poziom trudności: średni; wystarczą pewne umiejętności

  Zarabianie w internecie jest w zasięgu możliwości każdego, kto ma pasję i chce się nią dzielić – wystarczy założyć bloga. Gdy zgromadzisz dużą liczbę stałych czytelników, Twój blog zacznie zarabiać.

  Jak założyć bloga? To bardzo proste:

  • Wybierz platformę blogową, domenę i dostawcę usług hostingowych.

  • Opracuj listę tematów.

  • Przejrzyj rynek pod kątem działań konkurencji.

  • Jak najlepiej poznaj swoich czytelników, ich preferencje i oczekiwania.

  Kiedy blog zacznie się rozwijać, a grono Twoich czytelników zwiększać, będzie to idealny moment, by zastanowić się, jak zarabiać na blogu – możliwości jest naprawdę wiele. Dla przykładu, możesz:

  • tworzyć treści sponsorowane,

  • skorzystać z marketingu afiliacyjnego,

  • umieszczać reklamy na swoim blogu

  • oferować płatne subskrypcje zagorzałym fanom za dostęp do treści premium.

 4. Załóż sklep internetowy

  Poziom trudności: niski; rozwiązanie dostępne dla wszystkich

  Zakupy przez internet stały się synonimem wygody, ludzie na całym świecie kupują coraz więcej towarów w internecie zamiast w tradycyjnych sklepach. Ty również możesz skorzystać na rynku e-commerce, otwierając własny sklep internetowy.

  Otwarcie sklepu internetowego i zarabianie w internecie oznacza, że w pewnym momencie konieczne będzie założenie własnej firmy, więc dobrze się do tego przygotuj, zarówno pod względem planu marketingowego, jak i dotrzymania wszelkich formalności wymaganych przez prawo.

  Dobrze wybierz platformę e-commerce – powinna oferować zaawansowane funkcje biznesowe, w tym bezpieczne płatności, oraz narzędzia marketingowe i analityczne, które pomogą Ci rozwijać firmę.

 5. Sprzedawaj w modelu dropshippingowym

  Poziom trudności: niski; rozwiązanie dostępne dla wszystkich

  Jak zarabiać w internecie bez nakładów finansowych i bez ryzyka strat? Dropshipping pozwala sprzedawać różne artykuły za pośrednictwem zewnętrznego dostawcy, który w pełni zarządza procesem realizacji zamówienia – od zapewnienia stanów magazynowych po realizację wysyłki.

  W tym modelu po Twojej stronie będzie tylko promowanie produktów i zbieranie zamówień (a tu idealnym narzędziem jest sklep online). Decydując się na dropshipping, możesz błyskawicznie rozpocząć działalność w sieci i od razu uruchomić sprzedaż.

 6. Oferuj subskrypcje i plany członkowskie

  Poziom trudności: wysoki; wymagane są umiejętności specjalistyczne

  Sprzedawanie subskrypcji lub stworzenie specjalnej strefy tylko dla członków to kolejny sposób na zarabianie przez internet. W tym modelu możesz za opłatą oferować dostęp do treści premium, widocznej tylko po uiszczeniu opłaty.

  Aby pozyskać regularnie płacących klientów musisz oferować materiały wysokiej jakości np. profesjonalne opracowania i analizy, materiały do pobrania itp.

 7. Sprzedawaj towary używane

  Poziom trudności: niski; rozwiązanie dostępne dla wszystkich

  Wszyscy mamy coś, co dla nas jest już bezużyteczne, ale zarazem zbyt wartościowe, aby to wyrzucić. Torebki, ubrania, oryginalne buty, wielka kolekcja klocków Lego po dzieciach. Robiąc wielkie porządki, możesz zwolnić trochę miejsca w domu i zarazem zarobić przyzwoite pieniądze.

  Przygotuj takie przedmioty, które naprawdę mogą komuś jeszcze się przydać, ustal ich cenę, załóż konto na platformie sprzedażowej typu OLX lub Allegro i zobacz, jak zarabiać w internecie bez nakładów finansowych.

 8. Sprzedawaj profesjonalne zdjęcia

  Poziom trudności: wysoki; wymagane są umiejętności specjalistyczne

  Jeśli jesteś uzdolnionym fotografem, możesz wykorzystać swój talent i stworzyć portfolio fotograficzne z opcją zakupu Twoich zdjęć.

  Wypromowanie strony i znalezienie klientów pewnie zajmie Ci trochę czasu, ale jeśli masz pokaźną kolekcję zdjęć, skoncentruj wysiłek na budowaniu wyjątkowej marki i działaniach marketingu.

  Co więcej, firmy takie jak Shutterstock, iStockPhoto i Shutterfly chętnie wykorzystują profesjonalnie wykonane zdjęcia, możesz więc zostać płatnym współpracownikiem tych platform ze zdjęciami stockowymi.

 9. Zostań freelancerem

  Poziom trudności: wysoki; wymagane są umiejętności specjalistyczne

  Usługi freelancerów są coraz bardziej popularne, a globalna sieć otwiera szerokie pole nowych możliwości. Niezależnie od tego, czy jesteś niezależnym autorem tekstów, projektantem stron online, dajesz korepetycje czy prowadzisz szkolenia, internetowy rynek jest pełen różnorodnych ofert.

  Jak zostać freelancerem? Przede wszystkim potrzebujesz dwóch podstawowych rzeczy: ugruntowanej wiedzy w swojej dziedzinie i kontaktów z potencjalnymi klientami.

  Gdy już zdecydujesz, jakie usługi chcesz oferować, możesz stworzyć stronę internetową, określić strategię cenową i zacząć przyjmować oferty pracy. Możesz też korzystać z platform łączących klientów ze zleceniodawcami, jak np. Wix Marketplace, platformy Giglike, Fiverr lub grupy na Facebooku.

 10. Pisz recenzje online

  Poziom trudności: średni; wystarczą pewne umiejętności

  Istnieją firmy, które płacą za wypróbowanie produktu oraz recenzje towarów, lub usług. Pisanie recenzji może okazać się bardzo opłacalne. Dla przykładu, spójrz na firmy takie jak User Testing (portal w języku angielskim). W dzisiejszym świecie wiarygodność w świecie online ma ogromne znaczenie, co oznacza, że marki są gotowe zapłacić słone pieniądze za Twoją uczciwą opinię.

 11. Zostań youtuberem

  Poziom trudności: średni; wystarczą pewne umiejętności

  Uruchomienie kanału YouTube, na którym recenzujesz produkty lub oferujesz samouczki, to kolejny świetny sposób na zarabianie pieniędzy w internecie.

  Zadanie to może wymagać pewnych umiejętności edycji i dobrego oświetlenia do nagrań, ale gdy już poznasz tajniki kręcenia filmików i dowiesz się, jak zostać youtuberem, który profesjonalnie prowadzi swój kanał, to z pewnością zdobędziesz przyzwoitą liczbę obserwujących, co będzie pierwszym krokiem w kierunku zarabiania na YouTube.

  Im więcej zgromadzisz subskrybentów, tym chętniej będą z Tobą współpracować różne firmy – wysyłać Ci produkty do recenzji lub płacić za lokowanie ich produktów w filmach.

 12. Stwórz kurs online

  Poziom trudności: wysoki; wymagane są umiejętności specjalistyczne

  Jeśli naprawdę masz dużą wiedzę w jakiejś dziedzinie i potrafisz zajmująco o tym opowiadać, zarabianie w internecie może okazać się dla Ciebie całkiem proste. Dziel się swoją wiedzą w sieci, udostępniając kursy online.

  Zamieść kurs online na swojej stronie online i udostępniaj go za opłatą. Możesz także sprzedać swój kurs na Udemy lub innej platformie przeznaczonej dla miłośników e-learningu. Pamiętaj, że liczy się także forma – nagranie musi wyglądać profesjonalnie i być dopracowane do ostatniego szczegółu.

 13. Rób tłumaczenia

  Poziom trudności: wysoki; wymagane są umiejętności specjalistyczne

  Jeśli doskonale znasz swój język ojczysty i biegle władasz innym językiem, możesz pracować jako tłumacz. To świetny sposób na zarabianie pieniędzy w internecie, zwłaszcza że możesz łatwo kontaktować się z klientami na całym świecie przez internetowe portale ogłoszeniowe jak np. Translators cafe albo dedykowane grupy na Facebooku.

  Oczywiście możesz także reklamować swoje usługi na własnej stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Pokaż próbki swojej pracy i dołącz referencje od poprzednich klientów – to zwiększy Twoją wiarygodność i profesjonalizm w oczach potencjalnych klientów.

 14. Zostań influencerem

  Poziom trudności: średni; wystarczą pewne umiejętności

  Jak zostać influencerem i zarabiać w sieci? Na pewno musisz zgromadzić pokaźne grono odbiorców i wiernych fanów w mediach społecznościowych.

  Szukając firm, z którymi możesz potencjalnie współpracować, wybieraj tylko te, które ściśle odpowiadają Twoim wartościom lub zainteresowaniom. Przeglądaj ich strony firmowe i aktywnie sprawdzaj, czy potrzebują ambasadora marki. Możesz także zarejestrować się na platformie, która łączy influencerów z potencjalnymi klientami.

 15. Inwestuj na giełdzie lub w waluty cyfrowe

  Poziom trudności: wysoki; wymagane są umiejętności specjalistyczne

  Nie będziemy zaprzeczać – inwestowanie jest ryzykowne. Pomimo tego możliwości są naprawdę atrakcyjne, a wejście na rynek walut cyfrowych dało ogromną pulę nowych możliwości. Zanim zaczniesz, dobrze się przygotuj, gromadząc wiedzę o rynkach, możliwościach i ryzykach.

Czytaj  Jak zarabiać pieniądze w internecie

 

Powodzenia w zarabianiu 🙂

Polecane wpisy
Oprogramowanie SIDAS: kompleksowe rozwiązanie dla administracji samorządowej
Oprogramowanie SIDAS: kompleksowe rozwiązanie dla administracji samorządowej

Oprogramowanie SIDAS: kompleksowe rozwiązanie dla administracji samorządowej SIDAS to rozbudowany system wspomagający pracę urzędów administracji samorządowej. Oferuje szeroki wachlarz modułów Czytaj dalej

Komputer dla grafika
Komputer dla grafika

Komputer jest niezastąpionym narzędziem dla każdego profesjonalnego grafika. Niezależnie od tego, czy zajmujesz się projektowaniem graficznym, animacją czy edycją wideo, Czytaj dalej