Jak usługa HLR od Directan Plus może pomóc Twojej firmie w optymalizacji działań marketingowych?
Inne

Jak usługa HLR od Directan Plus może pomóc Twojej firmie w optymalizacji działań marketingowych?

Eksperci agencji Directan Plus przygotowali dedykowaną usługę HLR, dzięki której możesz zoptymalizować działania marketingowe w swojej firmie. Pozwala ona m.in.: jeszcze lepiej targetować kampanie marketingowe i sprzedażowe, zwiększyć konwersję, a także oczyścić bazę danych z nieaktywnych kontaktów. Sprawdź, na czym polega usługa HLR od Directan Plus i jak skorzystanie z niej wpłynie na Twój biznes.
Jak usługa HLR od Directan Plus może pomóc Twojej firmie w optymalizacji działań marketingowych?
Jak usługa HLR od Directan Plus może pomóc Twojej firmie w optymalizacji działań marketingowych?

Na czym polega usługa HLR?

Usługa HLR (skrót od ang. Home Location Register) polega na wykorzystaniu sprawdzarki numerów telefonicznych oraz baz w celu optymalizacji działań marketingowych i sprzedażowych. Eksperci agencji reklamowo-marketingowej Directan Plus oferują kompleksowe sprawdzenie dostępności numerów telefonicznych oraz wyeliminowanie z bazy danych tych kontaktów, które nie mają wartości marketingowej. Przekłada się to na usprawnienie codziennej pracy działu telemarketingu oraz na zoptymalizowanie kosztów związanych z realizacją strategii marketingowej i sprzedażowej.

Jakie informacje można uzyskać w sprawdzarce HLR?

Sprawdzenie numeru w HLR to wygodny sposób na uzyskanie kilku ważnych informacji na temat danego numeru telefonu oraz jego właściciela. Kluczowe z nich to przede wszystkim: przynależność numeru telefonu do danej sieci komórkowej i ewentualne zmiany w tym zakresie oraz weryfikacja aktywności danego numeru. Oczywiście nie trzeba sprawdzać tego ręcznie dla każdego numeru. Wystarczy wgrać bazę do systemu HLR, a następnie otrzyma się plik Excel z tymi informacjami. Zrobią to za Ciebie eksperci Directan Plus, którzy doskonale wiedzą, jak sprawdzić, czy numer istnieje oraz jak analizować dane dostarczane w pliku Excel z systemu HLR. Na tej podstawie można zaktualizować bazę kontaktów telefonicznych i wyeliminować z niej te bez potencjału marketingowego i sprzedażowego. Wiąże się to z określonymi korzyściami dla partnera agencji Directan Plus.

Czytaj  Jak Wybrać Najlepsze Biuro Księgowe i Biuro Rachunkowe w 2023/2024 roku?

Kluczowe korzyści związane z usługą HLR

Skorzystanie z usługi HLR przekłada się na liczne korzyści w ramach optymalizacji strategii marketingowej i sprzedażowej w firmie. Oczywiście podstawą jest skuteczne wyeliminowanie nieaktywnych numerów telefonu z listy oraz określenie, czy w ramach bazy danych doszło do migracji kontaktów między sieciami komórkowymi. Usunięcie kontaktów niemających potencjału marketingowego usprawnia pracę telemarketerów oraz oszczędza ich czas. Dzięki temu mogą skupić się tylko na tych leadach, które dają szansę na konwersję. Prowadzi to do optymalizacji kosztów związanych z prowadzeniem biznesu oraz do zwiększenia jego rentowności.

Ponadto dane otrzymywane w raporcie HLR poszerzają wiedzę o klientach. Im więcej informacji w tym obszarze, tym łatwiej o przygotowanie skutecznej i szytej na miarę komunikacji marketingowej lub sprzedażowej. Można to dopasować bezpośrednio do najbliższych planów firmy. Obecnie usługa HLR z powodzeniem może być wykorzystywana nie tylko pod kątem sprzedaży, ale również w trakcie badań marketingowych. Wiedza o tym, gdzie znajdują się Twoi klienci (np. za granicą), sprawi, że nie zakłócisz im wyjazdu i zdecydujesz się na kontakt dopiero wtedy, gdy abonent ponownie pojawi się w Polsce. Wbrew pozorom ma to duże znaczenie w kontekście budowania trwałych relacji biznesowych.

Czy weryfikacja numeru telefonu jest zgodna z prawem?

Wiemy już, co to jest weryfikacja numeru telefonu. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy użycie systemu HLR w ramach prowadzonej działalności gospodarczej jest legalne i etyczne. Jak najbardziej tak. Pod względem etyki pozwala na sprawdzenie, czy kontakt z klientem w danym momencie nie zakłóca jego wyjazdu zagranicznego. Jednocześnie w raporcie z systemu HLR nie otrzymuje się wrażliwych danych, które mogłyby posłużyć do nieetycznych praktyk biznesowych. Ponadto korzystanie z usługi HLR w agencji Directan Plus jest w pełni legalne i zgodne z przepisami RODO. Baza zawiera ogólnodostępne informacje, a eksperci agencji potrafią je odpowiednio selekcjonować i analizować, z korzyścią dla Twoich działań biznesowych.

Czytaj  Rozszerzona Rzeczywistość z pomocą medycynie estetycznej

Zwiększ efektywność biznesową z Directan Plus

Jeżeli zależy Ci na poprawie wyników biznesowych i na zwiększeniu skuteczności działań marketingowych, to zachęcamy do kontaktu z agencją Directan Plus. Jej eksperci specjalizują się we wdrażaniu skutecznych kampanii B2B oraz B2C. W ramach oferowanej usługi HLR zweryfikują Twoją bazę kontaktów telefonicznych oraz wspomogą lepsze targetowanie klientów. Zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem Directan Plus w celu zapoznania się ze szczegółami potencjalnej współpracy.

Polecane wpisy
SMMASH: Odzież, Która Oddycha Dla Twojej Wygody
Wieloletni sport, a wraz z nim - litry potu wykapanego na zawodach, salach treningowych, a także trasach biegów terenowych, przeszkodowych czy ulicznych. Wszystkie te zmagania przekonały nas, z jakimi wyzwaniami zmagają się uczestnicy (doświadczeni oraz nowicjusze) różnorodnych dyscyplin sportowych. Nasze obserwacje nie poszły na marne. Przeciwnie! Każda z nich została dogłębnie przeanalizowana, aby następnie posłużyć do opracowania, a następnie wyprodukowania nowoczesnych technologii produkcji odzieży sportowej, która ma wiarygodny wpływ na to, jak trenujesz oraz jakie wyniki osiągasz. Chcesz wiedzieć, co determinuje, że stroje SMMASH są wyjątkowe? Prezentujemy przykłady innowacyjnych metod, które w nich użyliśmy. Zobacz sam i podejmij decyzję, czy chcesz zbadać ich niezawodność - także na swojej skórze!

Wieloletni sport, a wraz z nim - litry potu wykapanego na zawodach, salach treningowych, a także trasach biegów terenowych, przeszkodowych Czytaj dalej

Gdzie w sieci bezpiecznie i dyskretnie kupować gadżety erotyczne?
Gdzie w sieci bezpiecznie i dyskretnie kupować gadżety erotyczne?

Gdy szukasz najlepszych gadżetów erotycznych na rynku, ważne jest, abyś znał pewne miejsca, które oferują wysoką jakość, różnorodność i dyskrecję. Czytaj dalej