Finanse News

Jak stworzyć komfortowe i funkcjonalne home office?

Aby zapewnić sobie wygodną i efektywną pracę w domu, będziesz potrzebować funkcjonalnych mebli i przedmiotów. Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu domowego biura?

Aby zapewnić sobie wygodną i efektywną pracę w domu, będziesz potrzebować wielu niezbędnych rzeczy. Od ergonomicznych krzeseł po małe spinacze do papieru – wszystko w twoim domowym biurze powinno mieć swoje zastosowanie.

Od zdrowia psychicznego do ergonomii, od zarządzania czasem do organizacji, na rynku jest mnóstwo niesamowitych produktów, które pozwolą ci stworzyć profesjonalne domowe biuro.

Właściwe biurko i krzesło

W samym centrum każdego domowego biura jest biurko, które musi być wysokiej jakości i trwałe. Ważne jest, aby wybrane biurko miało wiele szuflad i szeroki blat, mieszczące wszystkie ważne dokumenty i akcesoria biurowe.

Ergonomiczne krzesło to podstawowe wyposażenie każdego home office. Jeśli chodzi o twoje zdrowie, krzesło jest prawdopodobnie nawet ważniejsze od biurka. Wiele krzeseł biurowych nie oferuje niezbędnego wsparcia, aby utrzymać wygodę i prawidłową pozycję przez wiele godzin.

Krzesła ergonomiczne zostały zaprojektowane z myślą o tych właśnie problemach. Choć mogą być większe, a ich konstrukcja nieco bardziej skomplikowana niż zwykłego krzesła biurowego, dzieje się tak nie bez powodu, ponieważ zapewniają większe wsparcie i komfort ułożenia całego ciała.

Przed zakupem krzesła biurowego należy najpierw przeprowadzić własne badania, ponieważ wszystkie krzesła działają inaczej na różne osoby.

Na co powinieneś zwrócić uwagę:

  • podparcie odcinka lędźwiowego oraz kształt podparcia w stosunku do krzywizny dolnej części pleców;
  • czy można regulować wysokość krzesła i oparcia dla rąk, ponieważ w idealnej sytuacji stopy powinny spoczywać płasko na podłodze, a ręce pod kątem 90 stopni;
  • czy krzesło jest na kółkach (ważne dla zapobiegania nadwyrężeniom podczas poruszania się i sięgania po przedmioty) lub czy krzesło ma specjalne kółka, jeśli podłoga jest wyłożona dywanem;
  • czy krzesło ma obrotową podstawę, co również pomaga zmniejszyć obciążenie.
Czytaj  Nowa partycja po aktualizacji (1803) Windowsa 10, jak ją usunąć lub schować

Komputer

Jeśli chodzi o domowy komputer, laptop daje znacznie większą elastyczność niż stacjonarny komputer (nie zapomnij o routerze, takim jak huawei e5576). Laptopy pozwalają na zmianę pozycji roboczej w domu, a nawet na pracę z kawiarni lub podczas podróży.

Laptop to inwestycja długoterminowa. Upewnij się, że w pełni rozumiesz potrzeby swojego dnia pracy lub firmy, zanim dokonasz zakupu.Jeśli pracujesz z dużą ilością wideo lub grafiki, upewnij się, że wybierzesz laptopa z lepszą kartą graficzną.

Na dzisiejszym rynku ważne parametry laptopa, takie jak przestrzeń dyskowa i pamięć RAM, są więcej niż wystarczające do prowadzenia działalności biznesowej.

Wybierając ultraprzenośny laptop, można również zabrać go ze sobą w podróż, aby pracować zdalnie. Laptopy ultraprzenośne są niezwykle lekkie, a jednocześnie nadal w pełni funkcjonalne.

Oświetlenie zadaniowe

Prawidłowe oświetlenie miejsca pracy w domu jest ważne dla twojego zdrowia. Jednak jest to część domowego wyposażenia, które jest często pomijane przy aranżacji wnętrza. Wiele osób po prostu korzysta z oświetlenia pokoju, które ma, lub pracuje w ciemności, polegając na świetle ekranu.

Oświetlenie zadaniowe pozwala ci zdecydować, z którego kierunku pochodzi źródło światła i jaka jest jego moc. Nieprawidłowo oświetlone stanowiska pracy mogą prowadzić do zmęczenia oczu i bólu głowy.

Ludzie różnie reagują na odcienie i intensywność światła. Dlatego właśnie oświetlenie zadaniowe jest tak korzystne. Musisz poeksperymentować, ale staraj się, aby twoje stanowisko pracy było dobrze oświetlone. Unikaj zbyt intensywnego światła na ekranie i baw się jego pozycją, aż osiągniesz właściwy efekt.

Polecane wpisy
FortiGate 100E – wielofunkcyjna platforma zabezpieczająca sieć

Zabezpieczenie sieci przed atakami z zewnątrz to jedno z wielu zadań, przed którymi staje jej administrator. Każde przedsiębiorstwo, które wykorzystuje Czytaj dalej

Ambicja, która wpędza w nałóg – 9 powodów, dla których się uzależniamy od alkoholu

Przyczyn alkoholizmu jest bardzo wiele, mogą to być problemy w pracy, z rodziną, pieniędzmi. Coraz częściej jednak od alkoholu uzależniają Czytaj dalej

Konkurs TemplateMonster Polska

Jesień kojarzy nam nie tylko z różnobarwnymi koronami drzew, spadającym liściem i krótszymi dniami. Jest to piękny czas na realizację Czytaj dalej

Jak zacząć oszczędzać? Kilka porad dla początkujących

Nie od dziś wiesz, jak duże znaczenie w życiu człowieka ma oszczędzanie. Złote myśli, powiedzonka takie jak: od zera do Czytaj dalej

Sieci komputerowe – topologia sieci, urządzenia, polecenia

Sieć komputerowa - co to jest? Podstawowe pojęcia i nazwy. Sieć komputerowa jest zbiorem komputerów i urządzeń, które połączone są Czytaj dalej

Udostępnij wpis: