Ekologiczne butelki 5l, czyli jak zwiększyć płynność w gastronomii
Inne

Ekologiczne butelki 5l, czyli jak zwiększyć płynność w gastronomii

Ekologiczne butelki 5l, czyli jak zwiększyć płynność w gastronomii

Niejedna firma gastronomiczna mierzy się z kryzysem. Trzeba kombinować, nie ma rady. Innowacyjne pomysły są jednak na wagę złota… ale nie u nas. Oto kilka pomysłów, jak wykorzystać zwykłe butelki 5l w biznesie!

Ekologiczne butelki 5l, czyli jak zwiększyć płynność w gastronomii
Ekologiczne butelki 5l, czyli jak zwiększyć płynność w gastronomii

Butelka na świeże soki

Kawiarnia w centrum miasta, a nawet restauracja nad morzem – w tych miejscach można produkować własne soki. Mogą to być napoje z lokalnych owoców albo syropy z pędów sosny, jeśli rosną w pobliżu. Możliwości jest naprawdę dużo, a produkcja soków domowym sposobem nie jest trudna. Czemu więc nie wykorzystać ich w swoim lokalu?

Bez względu na rodzaj napoju można go przechowywać w butelkach PET. To wygodne i tanie. Zwłaszcza że takie opakowanie można użyć setki razy. Może ono nawet upaść na podłogę i nic się nie stanie. Zupełnie nie to, co duży gąsior ze szkła… Co więcej, własne soki w restauracji można sprzedawać gościom. Zdrowy lokalny produkt hand-made na pewno przypadnie do gustu niejednemu turyście. A to wpłynie na opinie w internecie. Dziś żaden restaurator nie powinien lekceważyć takiego potencjału.

Butelki 5l do ogórków kiszonych

Tanie butelki PET 5l równie dobrze nadają się jako naczynie do kiszenia ogórków lub marynowania. Pyszne ogórasy na chlebie ze smalcem to idealna przystawka w restauracji na góralską nutę, powiedzmy. Nie inaczej jest w przypadku lokalu z tradycyjną kuchnią Lubelszczyzny. W każdym razie własnej produkcji ogórki poprzedzające zamówienie potrafią zapaść w pamięć. Po co kupować je w sklepie? Po co marnować pieniądze, skoro są butelki pięciolitrowe z PET?

Kiszonki należą do szczególnej kategorii potraw. Warto je uwzględnić, jeśli oferta restauracji je pominęła. Dokładnie to samo należy powiedzieć o barach. Tak jest, domowej roboty ogórki w barze to przecież najlepsza zakąska. Cena surowców jest niska, a i pracy niewiele potrzeba. Za to ten smak, ten aromat… Często takie właśnie drobiazgi pozwalają przyciągnąć potencjalnych klientów baru.

Czytaj  Top 10 ciekawostek na temat spania i naszych snów, o których mogłeś nie wiedzieć!

Czy butelka PET jest dobra dla środowiska?

Warto wspomnieć o samych butlach. Otóż butelki 5l wykonane z PET ulegają recyklingowi na 100%. Politereftalan etylenu jest łatwy w obróbce, więc można go modelować na tysiące różnych sposobów. Wszystkie nowe opakowania PET powstają za sprawą recyklingu. Do niektórych dodano barwnik, do innych nie. Jednak wszystkie butle 5l PET, co do jednej, mogą ulec dalszemu recyklingowi. O ile oczywiście trafią do stosownej sortowni. W takiej sytuacji butelki z politereftalanu etylenu są jak najbardziej eko.

Polecane wpisy
Na co zwracać uwagę przy zakupie wierteł do metalu?

Wiertła stanowią przykład niezbędnego wyposażenia nie tylko hobbystów - majsterkowiczów, ale i na budowach. Gdzie szukać wierteł do metalu wysokiej Czytaj dalej

Jak wybrać dobre radio samochodowe za rozsądną cenę?

Jak umilić sobie podróż samochodem? To proste! Niezależnie czy wybieramy się na dłuższy urlop czy może po prostu tkwimy w Czytaj dalej