Informatyka

Astoria – nowy klient sieci TOR

W odpowiedzi na niedawne informacje o opracowaniu ataków typu RAPTOR, a także doniesienia o metodach inwigilacji zagranicznych agencji wywiadowczych, takich jak NSA i GCHQ, amerykańscy i izraelscy badacze bezpieczeństwa ze Stony Brook University i Hebrew University of Jerusalem opracowali nowego zaawansowanego klienta sieci Tor o nazwie Astoria.
Badania pokazują, że około 58 procent węzłów Tora jest narażonych atakami na poziomie sieci. Tor Astoria pozwala użytkownikom zmniejszyć to ryzyko z 58% do 5,8%. Narzędzie zostało zaprojektowane tak, aby pokonać nawet ostatnio proponowane asymetryczne ataki korelacji na sieć Tor.
Według naukowców ataki zawsze będą zagrożeniem dla środowiska Tor i jest niemożliwym, aby je całkowicie wyeliminować, ale mogą one być zminimalizowane właśnie za pomocą nowego klienta. Tor Astoria używa algorytmu, który został zaprojektowany tak, aby bardziej dokładnie przewidzieć ataki, następnie odpowiednio wybierać najlepsze i bezpieczne trasy aby nawiązać połączenie, które zmniejsza ryzyko ujawnienia użytkownika. Czyżby nadchodził lepszy substytut klienta vanilla? The Tor Project na chwilę obecną nie komentuje sprawy.
Na przetestowanie nowego klienta sieci Tor trzeba niestety poczekać, ponieważ nie został on jeszcze udostępniony. Śledzimy temat i gdy tylko pojawi się możliwość jego pobrania, na pewno o tym napiszemy.

 

Polecane wpisy
Błędy na stronie przez które tracisz klientów

Bardzo często właściciele firm nie przywiązują wagi do swoich stron internetowych. Nieaktualna oferta, niedziałające odnośniki, nieaktualne dane kontaktowe – to jedne z największych Czytaj dalej

Hacked Detect: Wazność cyberbezpieczeństwa i wykrywania włamań
Hacked Detect: Wazność cyberbezpieczeństwa i wykrywania włamań

W dzisiejszej cyfrowej erze cyberbezpieczeństwo stało się kluczowym zagadnieniem dla jednostek, firm i organizacji o różnej skali działania. Ciągłe zagrożenie Czytaj dalej