Informatyka News

Zastosowanie skanerów 3D

Skanery 3D to urządzenia, które umożliwiają idealne zobrazowanie zmian, jakie zachodzą w przemyśle. Obecnie, tego typu wyposażenie wykorzystuje się w wielu dziedzinach, między innymi podczas projektowania, pozyskiwania informacji o prototypowych rozwiązaniach, czy tworzenia wirtualnego obrazu różnego rodzaju przedmiotów. Metodę skanowania 3D stosuje się w medycynie, czy przemyśle ciężkim – np. stoczniowym. Sprawdź, gdzie jeszcze można jej użyć.

Na czym polega wykorzystanie skanera 3D?

Łatwy dostęp do zaawansowanych technologii, czy nowoczesne urządzenia dają obecnie ogrom możliwości, o których jeszcze kilkanaście lat temu można było wyłącznie pomyśleć w kontekście planów na przyszłość. Jednym ze szczególnie docenianych rozwiązań jest możliwość wykorzystania skanera 3D.

– „Zadaniem skanera 3D jest analizowanie wybranego przez użytkownika obiektu wraz z jego otoczeniem. Dzięki temu możliwe jest zebranie wszelkich niezbędnych informacji dotyczących jego kształtu czy wielkości. Na podstawie takich parametrów w dalszych etapach możliwe jest stworzenie cyfrowego modelu. Uzyskanie wirtualnego modelu dla wybranych branży jest niezwykle istotne. Pomaga między innymi w projektowaniu, sprawdzaniu jakości, czy w inżynierii odwrotnej” – podkreśla specjalista z EC TEST Systems Sp. z o.o..

Jakie jest główne zastosowanie skanerów 3D?

Technologiczne oraz przemysłowe użycie skanerów 3D jest praktycznie nieograniczone. Jedynym wymogiem jest dopasowanie właściwego urządzenia do zapotrzebowania firmy, która go stosuje. Ręczne skanery 3D umożliwiają dokładne odwzorowanie każdego elementu, niezależnie od jego kształtu, a nawet rozmiaru. Zastosowanie skanerów 3D obejmuje między innymi takie obszary jak:

  • medycyna,
  • kontrola jakości,
  • inżynieria odwrotna,
  • archeologia.

Wykorzystanie skanera 3D w medycynie umożliwia wykonanie dokładnego skanu człowieka, bez narażania go na niebezpieczeństwo. Urządzenie to nie wytwarza szkodliwego promieniowania magnetycznego. Uzyskany za pomocą innowacyjnych rozwiązań skan człowieka może posłużyć między innymi do wykonania protezy wybranej części ciała. Może być także sporym ułatwieniem podczas różnych zabiegów.

Czytaj  Waporyzacja ziół zdrowotnych

Skanowanie elementów w technologii 3D to również szerokie możliwości w zakresie kontroli jakości. Zeskanowanie poszczególnych części – wyrobów gotowych lub półproduktów – pozwala na dokładne porównanie ustawień sprzętu z tymi, jakie są wymagane. W przypadku zaobserwowania niedoskonałości, możliwe jest skorygowanie parametrów urządzeń, a tym samym poprawę jakości wytwarzanych części.

Skanery 3D stosuje się w inżynierii odwrotnej. Ta dziedzina wykorzystuje pozyskany za pomocą nowoczesnych technologii skan 3D do jego wnikliwej analizy. Sprawdzają się także między innymi podczas badań archeologicznych oraz w muzeach. Technologia pozwala na dokładne odwzorowanie konkretnego obiektu, bez narażania go na uszkodzenia. Powstałe w ten sposób modele umożliwiają stworzenie wirtualnych zbiorów, które mogą trafić do szerszego grona odbiorców na całym świecie.

Polecane wpisy
Na czym polega kopanie kryptowaluty?, Mining – o co tu chodzi?
Kopanie kryptowalut, zwane również miningiem, polega na rozwiązywaniu skomplikowanych matematycznych problemów, aby potwierdzać transakcje i zabezpieczać sieć blockchain. Proces ten jest skomplikowany i wymaga specjalistycznego sprzętu oraz dużych nakładów finansowych. Poniżej przedstawiam kilka kroków, które należy podjąć, aby rozpocząć kopanie kryptowalut: Wybierz odpowiedni sprzęt: Do kopania kryptowalut potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, zwany koparkami. Istnieją różne typy koparek, w tym ASICs, GPU i CPU, a każdy z nich ma swoje zalety i wady. Należy dokładnie przeanalizować, jaki sprzęt będzie najlepszy dla konkretnych potrzeb. Wybierz odpowiednią kryptowalutę: Nie każda kryptowaluta jest oparta na algorytmie Proof of Work, który umożliwia kopanie. Przed rozpoczęciem kopania należy zdecydować, jaką kryptowalutę chce się kopać. Dołącz do pula kopania: Można dołączyć do pula kopania, czyli grupy osób kopiących kryptowaluty w celu zwiększenia szans na znalezienie bloku i podziału nagrody. W takiej grupie nagroda jest rozdzielana proporcjonalnie między wszystkich uczestników. Skonfiguruj koparkę: Po wyborze odpowiedniego sprzętu i dołączeniu do puli kopania, należy skonfigurować koparkę i podłączyć ją do sieci. Monitoruj koparkę: Kopanie kryptowalut wymaga stałego monitorowania koparki, aby upewnić się, że działa ona poprawnie i nie ma awarii. Warto pamiętać, że kopanie kryptowalut wymaga dużych nakładów finansowych i może być nieopłacalne w przypadku wzrostu trudności kopania lub spadku ceny kryptowaluty. Dlatego przed podjęciem decyzji o kopaniu warto dokładnie przeanalizować ryzyko i koszty związane z tym procesem.

Kopanie kryptowalut wymaga dobrego sprzętu Na wstępie należałoby powiedzieć, że kopanie kryptowalut nie wymaga oczywiście siły fizycznej. Co więcej, nie Czytaj dalej

Aktualizacja zbiorcza dla Windows 7

Microsoft udostępnił duże zbiorcze uaktualnienie KB3125574 dla systemów Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2, które zawiera wszystkie aktualizacje wydane Czytaj dalej