Informatyka Oprogramowanie Windows 10 Windows 11

7-Zip jak pobrać i zainstalować

7-Zip jest darmowym programem do kompresji i archiwizacji plików, który potrafi rozpakować wiele różnych formatów plików. Oto kilka z najpopularniejszych formatów, które 7-Zip potrafi rozpakować:

 1. ZIP – jest to jeden z najbardziej popularnych formatów archiwów. 7-Zip pozwala na szybkie i łatwe rozpakowanie plików ZIP.
 2. RAR – format opracowany przez twórców programu WinRAR. 7-Zip może rozpakować pliki RAR, a także pozwala na tworzenie archiwów RAR.
 3. 7Z – to format archiwum, który ma bardzo dobry stosunek kompresji. 7-Zip może rozpakować pliki 7Z, a także pozwala na tworzenie archiwów 7Z.
 4. CAB – format archiwum stosowany głównie przez system operacyjny Windows. 7-Zip może rozpakować pliki CAB.
 5. TAR – format archiwum stosowany głównie w systemach operacyjnych opartych na Unixie. 7-Zip pozwala na rozpakowanie plików TAR.
 6. ISO – to format obrazu dysku, który często zawiera system operacyjny lub inną dużą aplikację. 7-Zip może rozpakować pliki ISO.
 7. GZ – format kompresji plików często stosowany w systemach operacyjnych opartych na Unixie. 7-Zip może rozpakować pliki GZ.

7-Zip może także rozpakować wiele innych formatów, takich jak ARJ, DMG, LZH, UUE, XZ, Z, i wiele innych. 7-Zip obsługuje również wiele formatów archiwów, które nie są obsługiwane przez WinRAR.

Oto kroki, jak pobrać i zainstalować 7-Zip:

 1. Otwórz przeglądarkę internetową i przejdź na stronę internetową 7-Zip: https://www.7-zip.org/.
 2. Kliknij na przycisk “Download” znajdujący się na górze strony, a następnie wybierz wersję programu, która odpowiada Twojemu systemowi operacyjnemu. Na przykład, jeśli masz system operacyjny Windows 10 64-bitowy, wybierz “Download” dla “64-bitowy x64”.
 3. Po pobraniu pliku instalacyjnego, kliknij na niego dwukrotnie, aby rozpocząć proces instalacji.
 4. W oknie instalatora wybierz język, który chcesz używać, a następnie kliknij “OK”.
 5. W kolejnym kroku zostaniesz poproszony o akceptację warunków licencji. Przeczytaj je uważnie, a następnie kliknij “Akceptuję”.
 6. Następnie pojawi się okno z wyborem składników, które chcesz zainstalować. Domyślnie zaznaczona jest opcja “Integracja w menu kontekstowym”, co pozwoli na łatwe otwieranie plików z menu kontekstowego. Możesz również zdecydować, czy chcesz zainstalować skróty na pulpicie i w menu Start. Kliknij “Instaluj”, aby kontynuować.
 7. Po zakończeniu instalacji, kliknij “Zakończ”, aby zakończyć proces instalacji.
Czytaj  Quantum Computing

Po zakończeniu instalacji, 7-Zip będzie gotowy do użycia. Możesz otworzyć program i korzystać z niego do kompresji i archiwizacji plików, jak również do rozpakowywania plików w różnych formatach.

Polecane wpisy
Odinstalowywanie programów z Windows 10, Windows 11 i Windows 12 za pomocą wiersza poleceń
Odinstalowywanie programów z Windows 10, Windows 11 i Windows 12 za pomocą wiersza poleceń

Odinstalowywanie programów z Windows 10, 11 i 12 za pomocą wiersza poleceń Wiersz poleceń (cmd) to potężne narzędzie w systemie Czytaj dalej

Copywriter jak nim zostać

Chciałbyś zarabiać na pisaniu? Rozpoczęcie kariery copywritera jest dużo łatwiejsze, niż Ci się wydaje. Oczywiście - nie usłyszysz tego od Czytaj dalej