Inne

3 ciekawe zastosowania starej cegły rozbiórkowej

3 ciekawe zastosowania starej cegły rozbiórkowej

Szukając ciekawych pomysłów i inspiracji na urządzenie salonu, mieszkania, biura lub lokalu gastronomicznego, warto skierować swoją uwagę w stronę materiału budowlanego, za którym stoi długa i ciekawa historia. Dosłownie i w przenośni. Tym materiałem jest cegła rozbiórkowa. Jest to podstawowy materiał budowlany, z którego powstawały zamki, domy, gospody oraz obiekty inżynieryjne. Długowieczność oraz trwałość cegły sprawia, że nawet po rozbiórce tych obiektów, może ona być ponownie wykorzystywana. I tak właśnie się dzieje. w ofertach wielu firm z całej Polski dostępna jest cegła z rozbiórki, którą można wykorzystać jako ciekawy materiał dekoracyjny. Poniżej prezentujemy 3 najciekawsze pomysły jak wykorzystać cegłę rozbiórkową w domu i biurze.

Płytki z cegieł na ścianę multimedialną

Cegła z rozbiórki wprowadza do pomieszczeń ciepły, rustykalny klimat. Pasuje też do wnętrz loftowych i industrialnych. Jeśli podoba ci się wykorzystanie starej cegły w mieszkaniu, polecamy wykonane z niej płytki do dekoracji ściany. Mogą nimi być wyłożone duże powierzchnie lub mniejsze fragmenty, na tle których umieszczony zostanie telewizor. Klejenie płytek ceglanych do ściany wykonuje się przy pomocy uelastycznionych zapraw klejowych. Efekt jest naprawdę zachwycający, ale pamiętaj o tym, aby po ułożeniu płytek z cegły, dokładnie zaimpregnować je specjalnym preparatem. Zwiąże to ich powierzchnię i zamknie pory, wydobywając na zewnątrz naturalny, głęboki kolor cegły.

Cegła rozbiórkowa w kuchni

Zastosowanie cegły do dekoracji ścian jest dobrym wyborem w przypadku kuchni. Oczywiście chodzi o ścianę pomiędzy blatem roboczym a wiszącymi szafkami. Masz wątpliwości czy takie materiały dobrze się sprawdzą w takim miejscu? Nie ma powodów do obaw, pod warunkiem że będziesz pamiętał o kilkukrotnie impregnacji płytek z cegły rozbiórkowej, aby nie chłonęły one ewentualnych kropelek rozgrzanego tłuszczu, który może na nie pryskać w czasie gotowania. Do takiej ściany pasować będzie kuchnia, w której dominuje stare drewno.

Czytaj  Lawaiia, Domyou, Dr Wojciech Fąferko - Uznane marki w sieci

Bar lub recepcja ze starej cegły z rozbiórki

Cegła pochodząca z rozbiórki może być ponownie wykorzystana do budowania z niej innych konstrukcji. Mogą nimi być murki barów w pubach, lady recepcyjne i kontuary. Wznoszące się w reprezentacyjnych miejscach konstrukcje z rozbiórkowej cegły robią duże wrażenie na osobach, które po raz pierwszy je ujrzą. Dla podkreślenia oryginalnego efektu można je wzbogacić podświetleniem LED lub dodatkowymi elementami ze stali lub drewna.

Polecane wpisy
Finansowanie projektów energetycznych związanych z ropą Urals – wyzwania i perspektywy
Finansowanie projektów energetycznych związanych z ropą Urals - wyzwania i perspektywy

Ropa Urals to rodzaj ropy naftowej, która pochodzi z regionu Ural w Rosji. Jest ona często eksportowana do innych krajów. Czytaj dalej

Najważniejsze wiadomości z Poznania
Najważniejsze wiadomości z Poznania

Ze względu na bogatą historię, liczne atrakcje, specjalne strefy biznesowe oraz dużą liczbę uczelni, Poznań to jedno z tych miast, w Czytaj dalej