Cloud-based Gaming
Gry Inne

Cloud-based Gaming

Przyszłość gier polega na przesyłaniu strumieniowym gier, a nie na uruchamianiu ich na komputerze. Wyobraź sobie, że możesz grać w dowolną grę na dowolnym urządzeniu, kiedykolwiek i gdziekolwiek — pod warunkiem, że masz smartfona i dobre połączenie internetowe. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jak grać w chmurze.
Cloud-based Gaming
Cloud-based Gaming

Czym jest Cloud based gaming?

Cloud gaming (granie w chmurze) to tak jakby Netflix tylko, że zamiast filmów i seriali są gry. Gry w chmurze umożliwiają zdalną grę na prawie każdym kompatybilnym urządzeniu z dostępem do Internetu: telewizorze, tablecie, smartfonie. Dzięki temu nie trzeba inwestować w komputery i konsole do gry. Granie w chmurze umożliwia także zapisywanie postępów w trakcie gry i wznawianie jej później na innym urządzeniu, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz.

Ile kosztuje cloud gaming?

Pewnie się domyślasz, że granie w chmurze nie jest darmowe. Koszty gry zależą przede wszystkim od wybranego serwisu. Popularne platformy do gry w chmurze często oferują na początku bezpłatne okresy próbne a następnie różne płatne opcje cenowe, których wysokość jest naprawdę zróżnicowana i często uzależniona od aktualnych promocji czy długości subskrypcji (im dłuższa, tym tańsza).

Jakie są popularne gry w chmurze?

PlayStation Now to świetna alternatywa, jeśli masz PlayStation lub lubisz PlayStation. Usługa gier w chmurze obejmuje bibliotekę ponad kilkuset gier, po opłaceniu subskrypcji, dostępnej w 3 wersjach: premium, extra i essential. Ich cena rozpoczyna się od 70zł za miesiąc. A co najistotniejsze, to to, że nie potrzebujesz kupować żadnej konsoli, wystarczy laptop, smartfon czy tablet. PlayStation Now to idealne połączenie legendarnych tytułów z PS2 i nowoczesnych tytułów z PS4 i PS5.

Blacknut to przystępna cenowo sługa gier w chmurze, która umożliwia natychmiastowy dostęp do setek gier z całego świata. Ma również dość łatwy w obsłudze interfejs. Aplikacja jest dostępna w dwutygodniowym bezpłatnym okresie próbnym.  Blacknut można używać na systemach: Windows, Mac, Amazon Fire TV, Linux, Android i nie tylko.

Czytaj  Gry na zabicie czasu online - rozrywka na wyciągnięcie ręki

NetBoom to platforma do gier online, która umożliwia granie w gry komputerowe typu triple-A na smartfonach. Stale rosnąca biblioteka gier obejmuje popularne tytuły, takie jak GTA V, Far Cry 5, FIFA, Hitman i inne. NetBoom jest bardzo prosty w obsłudze- wystarczy otworzyć aplikację, aby wyświetlić wszystkie dostępne gry. Aby zagrać w grę, należy dotknąć jej nazwy lub miniatury. Po krótkim czasie ładowania gra się uruchomi. Gry, w które grasz, nie zajmują miejsca na Twoim urządzeniu i nie potrzebujesz wydajnego telefonu ani tabletu, aby cieszyć się wszystkimi funkcjami aplikacji, ale ważne jest to, by Internet był stabilny szybki.

 

Polecane wpisy
Gry na przeglądarkę
Gry na przeglądarkę

Gry na przeglądarkę - co warto o nich wiedzieć? Gry na przeglądarkę to gry komputerowe, które można uruchomić w przeglądarce Czytaj dalej

Gry na telefon dla dzieci
Gry na telefon dla dzieci

Gry na telefon dla dzieci - jak wybrać najlepsze? Gry na telefon to popularna forma rozrywki dla dzieci. Są one Czytaj dalej