Z psem po Gdańsku - gdzie udać się na udany spacer?
Inne

Z psem po Gdańsku – gdzie udać się na udany spacer?

Każdy, kto mieszka w Gdańsku albo zamierza się udać do tego miasta na krótszy lub dłuższy pobyt, doceni walory tego miejsca. W trakcie spaceru wzdłuż Motławy można podziwiać piękną panoramę miasta, odwiedzić liczne muzea, czy też skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej grodu nad Radunią. Jeśli jednak zamierzamy tam przybyć z naszym psem i zechcemy odpocząć od zgiełku miasta, to nic nie stoi na przeszkodzie, by odwiedzić z naszym pupilem park im. Reagana albo nieco mniej znany park oruński. W znalezieniu takich miejsc w tym mieście pomoże nam specjalistyczna witryna internetowa, która pokaże nam miejsca przyjazne psom. Z pewnością warto przyjrzeć się jej z bliska już dziś.

Gdańsk z psem – Trójmiejski Park Krajobrazowy, a może spacer w nadmorskim Parku Reagana lub zupełnie inne miejsce?

Chcąc więc odbyć udane spacery z psem w Gdańsku, należy się udać w takie miejsca, w których nie obowiązuje np. zakaz wprowadzania psów i in. Najłatwiej będzie nam je znaleźć, wpisując w naszą wyszukiwarkę internetową odpowiednie hasło np. “Gdańsk z psem” i zobaczyć, co nam tutaj podpowie algorytm. W ten sposób dowiemy się, na ile przyjazne psom jest Główne Miasto, a gdzie udać się na weekendowy wypad, jeśli chcemy poćwiczyć z psem np. aport z wody itp. By pozyskać naprawdę wartościowe wiadomości na ten temat, możesz wejść na stronę sieciową: www.pies.edu.pl. Znajdą się tam bowiem nie tylko informacje o miejscach do psich spacerów w Gdańsku, ale także sporo innych przydatnych porad na różne tematy związane z psem, jego potencjalną tresurą, czy też tego jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się kleszczy u naszych zwierząt i in. W Gdańsku znajdziemy sporo miejsc, w których nasz pies poczuje się jak u siebie w domu. Warto tutaj z pewnością odwiedzić park oruński, do którego można wejść z psem bez żadnych problemów. Takich możliwości nie ma np. w parku oliwskim – warto o tym pamiętać, by nie narazić się na niepotrzebne nieprzyjemności. Dobrym miejscem do spacerowania może być także sam park im. Reagana, czy też Trójmiejski Park Krajobrazowy gdzie pies na pewno poczuje się lepiej niż na zatłoczonym Długim Targu.

Czytaj  Jak wybrać system rezerwacji dla fryzjerów dla Twojego salonu?

Z psem można się udać prawie na każdą plażę albo w inne miejsce – warto jednak go dobrze pilnować

Ciekawą opcją na spacery z psami może być teren Westerplatte albo plaże czy też tereny nieco oddalonej od centrum miasta wyspy Sobieszewskiej. Wolny czas z innymi psami nasze zwierzę będzie mogło spędzić wszędzie tam, gdzie są wyznaczone do tego specjalne wygrodzone przestrzenie. Chcąc spacerować po terenach leśnych, możesz zrobić psu długą linkę spacerową, dzięki której będzie on miał nieco wolnej przestrzeni. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy spuszczać ze smyczy psów tam, gdzie mogą się natknąć na dzikie zwierzęta, bo to może być bardzo niebezpieczne zarówno dla psa jak i jego właścicieli. W Gdańsku takich miejsc nie brakuje i często można się tutaj natknąć np. na dziki. Jeśli w danym miejscu obowiązuje zakaz wyprowadzania psów, to lepiej go przestrzegać. Na plaży mogą się zdarzyć ataki mew, które mogą być śmiertelnie groźne dla małych psów. Aby taki spacer nie zamienił się w horror lepiej małe psy albo szczeniaki wyprowadzać na plażę na krótkiej smyczy i mieć na nie oko. Wówczas plaża nad morzem to idealne miejsce na spacer z psem. Pamiętajmy także, że z psem wolno wejść do restauracji, o ile zgodę wyraża na to osoba zarządzająca takim lokalem. Wyprawa z psem do Gdańska może się więc okazać strzałem w dziesiątkę, o ile nie będziemy wprowadzać go na zatłoczone kąpieliska itp.

Polecane wpisy
Projekty sal weselnych

Projekt sali weselnej to duże wyzwanie! W przypadku domów weselnych liczy się każdy szczegół  ‒  design, funkcjonalność, miejsce dla orkiestry Czytaj dalej