Ubezpieczenie sportowe dla dzieci – co powinno obejmować?
Finanse Inne

Ubezpieczenie sportowe dla dzieci – co powinno obejmować?

Twoje dziecko uprawia sport i chcesz kupić dla niego odpowiednie ubezpieczenie? W niniejszym artykule przyjrzymy się temu, jakie aspekty powinny uwzględniać ubezpieczenia sportowe dla dzieci oraz, jakie korzyści może przynieść zarówno najmłodszym, jak i rodzicom.
Ubezpieczenie sportowe dla dzieci – co powinno obejmować?
Ubezpieczenie sportowe dla dzieci – co powinno obejmować?

Jaki jest zakres ubezpieczenia sportowego dla dzieci?

Dziecko uprawiające różnego rodzaju dyscypliny sportowe może zostać objęte ubezpieczeniem NNW szkolnym. Bardzo często ubezpieczyciele w ramach podstawowego zakresu ubezpieczenia oferują ochronę w związku z wyczynowym uprawianiem sportu. Co to oznacza?

Wyczynowe uprawianie sportu to nic innego, jak praktykowanie dyscyplin sportowych na bardziej zaawansowanym poziomie, często związane z udziałem w zawodach lub treningach prowadzonych przez profesjonalnych trenerów. Główną różnicą między sportem rekreacyjnym a wyczynowym jest stopień zaangażowania, intensywności treningów oraz częstotliwość udziału w zawodach.

Dla towarzystwa oferowanie ochrony w związku z wyczynowym uprawianiem sportu oznacza uwzględnienie większego ryzyka ubezpieczeniowego, związanego z intensywnymi treningami i uczestnictwem w zawodach. 

Dla dzieci, które uprawiają sporty na poziomie wyczynowym, posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia jest kluczowe ze względu na potencjalne kontuzje czy inne nieszczęśliwe wypadki, które mogą wydarzyć się podczas treningu czy zawodów. Przed zawarciem ubezpieczenia NNW szkolnego warto zwrócić uwagę, czy polisa gwarantuje ochronę w sytuacji wyczynowego uprawiania sportów.

Jaki jest zakres NNW szkolnego?

Wiesz już, że ubezpieczenie sportowe dla dzieci to tak naprawdę odpowiednio dobrane NNW szkolne. Polisa zapewnienia bezpieczeństwo uczniom podczas ich aktywności fizycznej zarówno w ramach zajęć edukacyjnych, jak i poza nimi. Sprawdź, jaki zakres ochrony obejmuje NNW szkolne, uwzględniające ochronę w ramach wyczynowego uprawiania sportów!

Czytaj  Elegancja plus size – najlepsze sukienki w dużych rozmiarach na bankiety!

Całoroczna ochrona dziecka

Ubezpieczenie NNW szkolne może zapewnić Twojemu dziecku nie tylko ochronę podczas zajęć edukacyjnych, ale także podczas aktywności pozalekcyjnych, wakacji, ale również podczas treningów i zawodów, czyli wyczynowego uprawiania sportu.

Polisy NNW szkolnego oferujące ubezpieczenie sportowe dla dzieci gwarantują najszerszy zakres ochrony, obejmujący zarówno ryzyko wypadków szkolnych, jak i te, które mogą mieć miejsce podczas ferii zimowych czy właśnie aktywności sportowych.

Kiedy wypłacane jest świadczenie?

Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca odszkodowanie w razie wystąpienia trwałego uszczerbku na zdrowiu w związku z nieszczęśliwym wypadkiem. Dodatkowo możesz liczyć na wsparcie finansowe w związku z rehabilitacją Twojego dziecka czy jego pobytem w szpitalu.

Dodatkowa ochrona

Wartym uwagi produktem, który zapewnia dodatkową ochronę jest ubezpieczenie szkolne od InterRisk, które można kupić tylko w multiagencji CUK Ubezpieczenia.

Poza ochroną związaną z uprawieniem sportów towarzystwo udzieli Ci również wsparcia w związku z wystąpieniem boreliozy czy poważnego zachorowania. Ochrona gwarantuje również wsparcie assistance oraz przeciwdziałanie hejtowi w Internecie.

Suma ubezpieczenia w przypadku najwyższego wariantu może sięgać aż do 240 000 zł, co daje pewność, że Twoje dziecko jest odpowiednio zabezpieczone.

Kiedy ubezpieczenie sportowe dla dzieci nie działa?

Warto pamiętać, że ubezpieczenie sportowe dla dzieci, a właściwie ubezpieczenie NNW szkolne, obejmujące wyczynowe uprawianie sportów nie będzie działało w każdej sytuacji. Przed zakupem polisy warto zapoznać się z OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Zapoznaj się nie tylko z zakresem, ale również z wyłączeniami ochrony.

Wyłączenia odpowiedzialności w ubezpieczeniu NNW szkolnego mogą obejmować różnorodne sytuacje. Ochrona ubezpieczeniowa nie zadziała w razie:

  •       wypadku spowodowanego przez dziecko pod wpływem alkoholu, substancji psychotropowych, psychoaktywnych lub innych środków odurzających;
  •       szkody wynikającej z udziału dziecka w bójce, chyba że było to działanie w obronie koniecznej;
  •       wypadku, który miał miejsce w związku z popełnieniem przestępstwa przez dziecko;
  •       szkody spowodowanej użyciem broni, chyba że placówka oświatowa organizuje zajęcia na strzelnicy;
  •       uprawienia rzez dziecko sportów ekstremalnych.
Czytaj  Sztuczna inteligencja stawia na ETF-y

Przy wyborze polisy NNW szkolnego ważne jest dokładne zapoznanie się z warunkami ubezpieczenia, aby upewnić się, że rodzaj aktywności dziecka oraz okoliczności wypadku są objęte ochroną ubezpieczeniową.

Jeśli Twoje dziecko wyjeżdża na obozy, zapoznaj się z tym artykułem – https://cuk.pl/porady/ubezpieczenie-dzieci-na-obozy-sportowe i sprawdź jakie ubezpieczenia warto wykupić.

Gdzie kupić ubezpieczenie sportowe dla dziecka?

Ubezpieczenie NNW szkolne, które obejmuje ochroną również wyczynowe uprawianie sportów, kupisz w CUK Ubezpieczenia. Wejdź na kalkulator online, gdzie w kilka minut kupisz polisę ubezpieczeniową – https://cuk.pl/kalkulator-nnw-dziecka#numerKalkulacji=d8227492-d990-40d5-81c4-4fc1e403da26&krok=pz

Nie czekaj i już dziś zabezpiecz swoje dziecko!

Polecane wpisy
Jaki system CMS wybrać

Wdrażając nowy serwis internetowy, zawsze staniemy przed wyborem, jaki system CMS (Content Management System) wybrać do administracji i zarządzania treściami Czytaj dalej

Hosting dla firm – na co zwrócić uwagę

Wybierasz hosting dla swojej firmy? Jest on tak samo ważny jak sama strona internetowa, jej design i zawartość. Zamawiając hosting Czytaj dalej