Inne News

Przyczyny przeprowadzania audytów cyberbezpieczeństwa

MŚP to przedsiębiorstwa, które stale się rozwijają, a to oznacza większą ilość i zmianę sposobu postępowania z danymi klientów i pracowników, takimi jak nazwiska, adresy, numery telefonów i wiadomości e-mail, dane finansowe i dane kart kredytowych itp. Informacje te są narażone na naruszenie prywatności, kradzież tożsamości i kradzież danych. W tym kontekście audyt cyberbezpieczeństwa to proces, który pomaga MŚP w identyfikacji, ocenie i zarządzaniu ryzykiem bezpieczeństwa ich infrastruktury IT. W tym artykule szczegółowo wyjaśnimy powody, dla których Twoja firma potrzebuje audytu cyberbezpieczeństwa.

Przyczyny przeprowadzania audytów cyberbezpieczeństwa

Ochrona wrażliwych informacji: audyt cyberbezpieczeństwa pomaga chronić wrażliwe informacje MŚP poprzez identyfikację słabych punktów w infrastrukturze sieciowej i urządzeniach, umożliwiając proaktywne rozwiązywanie problemów. Audyt wzmacnia także security awareness w firmie.

Zgodność z przepisami:

Wiele przepisów i regulacji wymaga od firm przestrzegania standardów bezpieczeństwa informacji. Dotyczy to m.in. ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Rodo), co pomaga również lepiej przygotować się do zrozumienia ryzyka cyberbezpieczeństwa i podjęcia działań w celu jego ograniczenia.
Oszczędność pieniędzy: Audyt może pomóc MŚP zaoszczędzić pieniądze poprzez wykrywanie i korygowanie kwestii bezpieczeństwa, zanim staną się one kosztownymi problemami. Dzięki wczesnemu wykrywaniu i korygowaniu problemów z bezpieczeństwem, MŚP mogą uniknąć kosztownych napraw i kosztów odzyskiwania danych.
Zwiększenie produktywności: Audyt pomaga MŚP zwiększyć produktywność poprzez identyfikację i korektę kwestii bezpieczeństwa, zanim staną się one problemami, które mogą wpłynąć na produktywność. To z kolei pomaga zwiększyć efektywność i wydajność pracowników.

Identyfikacja zagrożeń:

firmy powinny przeprowadzić audyt cyberbezpieczeństwa, aby upewnić się, że ich systemy i dane są chronione przed cyberzagrożeniami. Zapewnia to bezpieczeństwo informacji i aktywów firmy. Warto wiedzieć, że platforma knowbe4 pomaga w szkoleniach na temat zagrożeń cybernetycznych w firmie.
Zwiększenie zaufania klientów: audyt pomaga zwiększyć zaufanie klientów, pokazując, że firma jest zaangażowana w bezpieczeństwo danych. Audyt pomaga firmie zidentyfikować i usunąć luki w zabezpieczeniach, które mogą mieć wpływ na informacje o klientach, a także może zapewnić klientom spokój, że ich dane są bezpieczne.
Poprawa bezpieczeństwa komunikacji: może pomóc w poprawieniu bezpieczeństwa komunikacji w firmie, a tym samym zapewnić, że wrażliwe informacje są przechowywane bezpiecznie i tylko upoważnione osoby mają do nich dostęp.
Zapobieganie oszustwom elektronicznym: mogą one również pomóc w zapobieganiu oszustwom elektronicznym, a także zapewnić, że dane i aktywa firmy są zawsze bezpieczne.

Czytaj  Obrona komputera - porady
Polecane wpisy
Program magazynowy – funkcje, korzyści i zastosowanie

Program magazynowy – funkcje, korzyści i zastosowanie   Po co przedsiębiorcy program magazynowy? Ułatwia on zorganizowanie wielu czynności operacyjnych związanych Czytaj dalej

Domowa siłownia na użytek własny

Własna siłownia nie musi od razu stanowić pomysłu na biznes. Tania i mała siłownia to świetny sposób na zbudowanie swojego Czytaj dalej

Czy w pozycjonowaniu meta tagi mają jakieś znaczenie ?

Pamiętam dni, kiedy zaczynałem „robić” swoją pierwszą stronę internetową. Pamiętam także, jak dużą uwagę zwracałem wówczas na poszukiwanie coraz to nowych tajemnych Czytaj dalej

Jak wybrać dobrą szkołę języka niemieckiego?

W naszym otoczeniu pojawia się bardzo dużo ofert szkół języka niemieckiego Warszawa, które oferują naukę tego języka. Język niemiecki staje się Czytaj dalej

Zabiegi antytrądzikowe – jakie metody redukują nieestetyczne zmiany skórne?

Gdyby trzeba było wymienić tylko jeden problem skórny, który jest uciążliwy dla wielu osób, większość z nas zapewne odpowiedziałaby: trądzik. Czytaj dalej

Inwestowanie na giełdzie

Inwestowanie może przynieść znacznie większe zyski niż tradycyjne sposoby lokowania pieniędzy. Zawsze jednak większy potencjalny zysk jest okupiony większym ryzykiem. Czytaj dalej

Udostępnij wpis: