Przewodnik po League of Legends dla początkujących
Gry

Przewodnik po League of Legends dla początkujących

Przewodnik po League of Legends dla początkujących

League of Legends (LoL) to jedna z najpopularniejszych gier online na świecie. Jest to gra strategiczna 5 na 5, w której dwie drużyny walczą ze sobą, aby zniszczyć bazę przeciwnika. Gra jest bardzo złożona i oferuje wiele możliwości rozwoju.

Jak zacząć

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia gry w LoL jest założenie konta na stronie League of Legends. Po założeniu konta możesz zacząć grać w trybie treningowym, aby nauczyć się podstaw gry. W trybie treningowym możesz sterować bohaterem, atakować wrogów i niszczyć wieże.

Gdy poczujesz się pewniej w grze, możesz zacząć grać w trybach dla początkujących. W tych trybach będziesz grać z innymi początkującymi graczami. To dobry sposób, aby zdobyć doświadczenie i nauczyć się grać z innymi graczami.

Mapa Summoner’s Rift

W LoL gra odbywa się na mapie Summoner’s Rift. Mapa ta podzielona jest na trzy aleje: górną, środkową i dolną. W każdej alei znajduje się wieża, inhibitor i Nexus. Nexus jest celem gry. Aby wygrać, musisz zniszczyć Nexus przeciwnika.

Obraz: Mapa Summoner's Rift

Aleje i role

W LoL każda ala ma swoją specyfikę i wymaga od graczy innej roli.

  • Górna aleja jest przeznaczona dla bohaterów, którzy są silni w walce jeden na jeden. Do takich bohaterów należą m.in. Garen, Darius i Fiora.
  • Środkowa aleja jest przeznaczona dla bohaterów, którzy są specjaliści w zadawaniu obrażeń. Do takich bohaterów należą m.in. Lux, Ziggs i Annie.
  • Dolna aleja jest przeznaczona dla duetu, składającego się z strzelca i wspierającego. Strzelec jest odpowiedzialny za zadawanie obrażeń, a wspierający pomaga mu w tym, zapewniając mu ochronę i uleczenie. Do takich bohaterów należą m.in. Ashe, Caitlyn i Ezreal.

Jak wygrać

Aby wygrać w LoL, musisz zniszczyć Nexus przeciwnika. Aby to zrobić, musisz niszczyć wieże, inhibitorów i Nexusa.

Czytaj  League of Legends meta champs 2024

Wieże są kluczowymi obiektami na mapie. Chronią one twoją bazę i utrudniają wrogom dostęp do Nexusa. Aby zniszczyć wieżę, musisz zadać jej wystarczającą ilość obrażeń.

Inhibitory są jeszcze bardziej ważnymi obiektami na mapie. Gdy zniszczysz inhibitor, wrogowie będą mieli trudniej niszczyć wieże w danej alei.

Nexus jest ostatecznym celem gry. Aby go zniszczyć, musisz zadać mu wystarczającą ilość obrażeń.

Fazy rozgrywki

Rozgrywka w LoL dzieli się na trzy fazy:

  • Faza początkowa (Early Game) trwa do około 15 minuty. W tej fazie gracze skupiają się na rozwoju swoich bohaterów i zdobywaniu złota.
  • Faza środkowa (Mid Game) trwa do około 30 minuty. W tej fazie gracze zaczynają podejmować bardziej agresywne działania i walczą o przewagę.
  • Faza końcowa (Late Game) trwa od 30 minuty do końca gry. W tej fazie gracze mają już rozwiniętych swoich bohaterów i zaczyna się walka o Nexus.

Przedmioty i złoto

Przedmioty są bardzo ważne w LoL. Pozwalają one zwiększać statystyki bohaterów i zapewniać im nowe umiejętności. Złoto jest wymagane do kupowania przedmiotów.

Możesz zdobywać złoto w następujący sposób:

  • Zabijając wrogów
  • Niszcząc wieże
  • Niszcząc miniony
  • Uczestnicząc w zabójstwach

Podsumowanie

League of Legends to złożona i wymagająca gra. Aby dobrze grać, musisz poświęcić czas i wysiłek na naukę podstaw gry. Jednak jest to bardzo satysfakcjonująca gra, która może zapewnić Ci wiele godzin zabawy.

Polecane wpisy
Gry na telefon za darmo – najlepsze propozycje dla każdego
Gry na telefon za darmo - najlepsze propozycje dla każdego

Gry na telefon za darmo - najlepsze propozycje dla każdego Gry na telefon to doskonała forma rozrywki, która towarzyszy nam Czytaj dalej