Inne

Pręty gwintowane – czym są i do czego służą w budownictwie?

Pręty gwintowane to bez dwóch zdań jeden z najistotniejszych elementów złącznych, który powszechnie stosowany jest na każdym placu budowy. Czym charakteryzują się pręty gwintowane i jakie jest ich zastosowanie w branży budownictwa?

Pręty gwintowane – podstawowe informacje

Pręty gwintowane to niezwykle wytrzymałe i odporne na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne elementy złączne, które wykonane z wysokiej jakości stali walcowanej lub przeciąganej ma za zadanie zapewniać trwałe połączenie materiałów budowlanych w każdym stadium prac. W zależności od naszych potrzeb pręty gwintowane są wykonane ze stali hartowanej, nierdzewnej, średnio lub niskowęglowej oraz oferowane są w różnych rozmiarach, a także kształtach.

Co charakteryzuje pręty gwintowane na tle innych elementów złącznych? Przede wszystkim żebrowanie, które zwiększa stabilność połączenia.

Zastosowanie prętów gwintowanych w budownictwie

Pręty gwintowane znajdujące się w ofercie ELGO świetnie sprawdzają się w najbardziej krytycznych pracach budowlanych jak w tworzeniu wytrzymałych zbrojeń w żelbecie, czy w pracach dekarskich -montażu więźby lub łączeniu szalunków. To jednak nie nie wszystko.

W ramach prac wykończeniowych specjaliści najczęściej wybierają właśnie pręty gwintowane w celu skutecznego montażu sufitu podwieszanego, budowie tarasu czy balkonu. Nie zapominajmy także o pracach instalacyjnych – pręty gwintowane są powszechnie stosowane w procesie tworzenia instalacji wentylacyjnej czy hydraulicznej.

Poznaj lidera rynku – firmę ELGO

ELGO to lider rynku śrub i elementów złącznych w naszym kraju, który na swoją pozycję i renomę pracuje już od dobrych kilkunastu lat. Stawiając na produkty tej firmy, mamy gwarancję ich najwyższej jakości. Wszystkie elementy dostępne w ofercie tego polskiego producenta są wytwarzane z najwyższą starannością, z zachowaniem wszelkich standardów. Warto dodać, że przed dokonaniem zamówienia istnieje możliwość konsultacji z wykwalifikowanymi pracownikami firmy, którzy służą pomocą przy wyborze śrub i innych elementów.

Polecane wpisy
Odporne listwy przypodłogowe do pokoju dziecięcego

Każdy rodzic wie, że stworzenie przestrzeni dla dziecka to spore wyzwanie. To wielofunkcyjne wnętrze, które zazwyczaj pełni role placu zabaw, Czytaj dalej