Jak mieć więcej FPS w Fortnite na słabym laptopie
Baza wiedzy Gry Informatyka

Jak mieć więcej FPS w Fortnite na słabym laptopie

Jeśli grasz w Fortnite na słabym laptopie, zwiększenie liczby klatek na sekundę (FPS) może być trudniejsze, ze względu na ograniczenia sprzętowe. Jednak istnieje kilka kroków, które mogą pomóc poprawić wydajność gry na takim laptopie:

Jak mieć więcej FPS w Fortnite na słabym laptopie
Jak mieć więcej FPS w Fortnite na słabym laptopie
  1. Zmniejsz ustawienia graficzne: Przejdź do ustawień graficznych w grze Fortnite i zmniejsz jakość grafiki oraz rozdzielczość ekranu. Wyłącz zaawansowane efekty graficzne, takie jak cienie czy efekty świetlne. Wybierz najniższe możliwe ustawienia graficzne, aby zminimalizować obciążenie sprzętowe.
  2. Wyłącz synchronizację pionową (VSync): Wyłącz opcję synchronizacji pionowej (VSync) w ustawieniach graficznych gry. VSync może ograniczać FPS, więc wyłączenie tej funkcji może zwiększyć wydajność.
  3. Zamknij niepotrzebne aplikacje działające w tle: Upewnij się, że zamknąłeś wszystkie niepotrzebne aplikacje i programy działające w tle. Niektóre aplikacje mogą zużywać zasoby systemowe, które są potrzebne do płynnego działania gry.
  4. Skonfiguruj ustawienia zasilania: Skonfiguruj ustawienia zasilania na tryb wysokiej wydajności. Możesz to zrobić w ustawieniach systemowych. Ograniczenie zużycia energii przez system może wpływać na wydajność gry.
  5. Zmień rozdzielczość ekranu: Zmniejszenie rozdzielczości ekranu może poprawić wydajność gry. Przejdź do ustawień wyświetlania na swoim laptopie i zmniejsz rozdzielczość na niższą wartość.
  6. Zainstaluj najnowsze aktualizacje systemowe i sterowniki: Sprawdź, czy masz zainstalowane najnowsze aktualizacje systemowe dla swojego systemu operacyjnego oraz najnowsze sterowniki dla karty graficznej. Aktualizacje i sterowniki mogą zawierać poprawki dotyczące wydajności i optymalizacji.
  7. Wyłącz niepotrzebne usługi: Przejdź do Menedżera zadań (naciśnij kombinację klawiszy Ctrl + Shift + Esc), przejdź do zakładki „Usługi” i wyłącz wszystkie niepotrzebne usługi, które nie są wymagane do działania systemu lub gry.
  8. Przeinstaluj grę Fortnite: Jeśli żadne z powyższych działań nie przynosi zadowalających rezultatów, możesz spróbować przeinstalować grę Fortnite. Czasami usunięcie i ponowna instalacja gry może poprawić jej wydajność.
image_pdfimage_print
Polecane wpisy
Konto na Messengerze bez Facebooka

Facebook udostępnił nowy sposób rejestracji w Messengerze. Teraz wszystkie funkcje, takie jak przesyłanie zdjęć, filmów lub naklejek, rozmowy grupowe, a Czytaj dalej

Cyberbezpieczeństwo
Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo odnosi się do działań podejmowanych w celu ochrony systemów komputerowych, sieci, danych i urządzeń przed zagrożeniami cybersprawców. Wraz z Czytaj dalej

Darmowe templatki do wordpressa od Templatemonster.com

Jedną z wielkich przewag każdego CMS, w tym i WordPress jest obecność gotowych rozwiązań, które pozwalają znaczniej przyspieszyć proces tworzenia Czytaj dalej

Katalog stron

W sieci rynkowe decyzje wyglądają trochę inaczej aniżeli w punktach sprzedaży, a ich mierzenie jest również o dużo prostsze, ponieważ Czytaj dalej

Hackowanie płyty głównej
Hackowanie płyty głównej

Jest wiele sposobów na hackowanie płyty głównej, ale większość z nich jest skomplikowana i wymaga specjalistycznej wiedzy. W tym artykule Czytaj dalej

Udostępnij wpis: