Inne

Gdzie wykorzystywane są rury miedziane?

Miedziane rurki z uwagi na swoje doskonałe właściwości wykorzystywane są w wielu miejscach, urządzeniach oraz branżach. Rury miedziane mogą służyć jako nośnik wody, gazu, czynnika chłodniczego.

Rury miedziane – właściwości

Rury miedziane są chętnie wybierane do wielu zastosowań z kilku powodów. Po pierwsze rury Cu mają doskonałe właściwości fizyczne, dzięki czemu można je w łatwy sposób kształtować i obrabiać. Po drugie są odporne na korozję i szkodliwe działanie promieni słonecznych. Po trzecie rury miedziane są antydyfuzyjne, czyli odporne na przenikanie gazów.

Długa lista zalet sprawia, że rury miedziane są często wybieranym i coraz popularniejszym rozwiązaniem. Rosnąca popularność pomp ciepła przekłada się również na wzrost zapotrzebowania na miedziane elementy, które występują wewnątrz urządzenia.

Produkcja miedzianych elementów odbywa się na maszynach CNC, które nazywają się giętarkami. Są to automatyczne maszyny, które w sposób precyzyjny i powtarzalny wytwarzają zaprojektowane elementy. Gięcie rur odbywa się według przygotowanej wcześniej specyfikacji, dzięki czemu każdy klient może zamówić rury według swojej specyfikacji.

Obróbka rur miedzianych to również endforming, czyli proces formowania końcówek rur. W tym procesie końcówki rur są roztłaczane i kielichowane, dzięki czemu możliwe jest łączenie rur ze sobą, np. w procesie lutowania.

Zastosowanie rur miedzianych

Doskonałe właściwości oraz uniwersalność rur miedzianych sprawia, że są one wykorzystywane do wielu celów. Jednym z najbardziej znanych i powszechnych zastosowań jest transport wody. Miedziane rury do wody to bardzo częsty wybór spotykany nawet w gospodarstwach domowych.

Kolejnym zastosowaniem rur miedzianych jest wykorzystanie ich do transportu gazu. Antydyfuzyjność i wytrzymałość rur sprawia, że mają do tego świetne właściwości.

Rurki miedziane stosowane są również w chłodnictwie, gdzie przepływa przez nie czynnik chłodniczy. Tutaj również duże znaczenie ma ich wytrzymałość oraz antydyfuzyjność.

Czytaj  Top 10 ciekawostek na temat spania i naszych snów, o których mogłeś nie wiedzieć!

Cięcie, obróbka i gięcie rur oraz komponenty do urządzeń chłodniczych i gastronomicznych dostępne są w ofercie AiFO Components.

Polecane wpisy
Jak stworzyć piękny trawnik

Założenie trawnika i uzyskanie estetycznego efektu końcowego jest zadaniem wymagającym zarówno sporego poświęcenia, jak i... cierpliwości. Posiana trawa nie będzie Czytaj dalej

Systemy gipsowe i sufity podwieszane, czyli materiały budowlanej kreatywności

Większość z nas z czasem przyzwyczaja się do mieszkań, w których trudno jest zmienić kształt przestrzeni, łatwiej natomiast samą aranżację. Czytaj dalej

Ile kosztuje wymiana zamka?

Skorzystanie z usługi ślusarskiej może dotyczyć wymiany zamka. Zawsze w takiej sytuacji mamy do czynienia z dwoma podstawowymi kosztami. To Czytaj dalej

Idealny materac do niewielkiej sypialni – jaki model wybrać?

Dobrze dopasowany do potrzeb swojego użytkownika materac jest w stanie zapewnić nie tylko spokojny i komfortowy sen, ale przede wszystkim Czytaj dalej

Udostępnij wpis: