Gdzie oglądać mecze Bundesligi?
Inne

Gdzie oglądać mecze Bundesligi?

Niemiecka Bundesliga to jedna z najsilniejszych lig Europy i całego świata. Co logiczne, cieszy się także ogromną popularnością, choć z racji barier językowych i kulturowych globalnie musi ustępować ligom angielskiej i hiszpańskiej. W Polsce jednak Bundesligę śledzi wiele osób – a gdzie można oglądać jej mecze? Czy da się śledzić ligę niemiecką za darmo? Oto wszystko, co musisz wiedzieć!

 

Gdzie oglądać mecze Bundesligi?
Gdzie oglądać mecze Bundesligi?

Kto ma prawa do transmisji Bundesligi?

Przez lata za pokazywanie Bundesligi w Polsce odpowiadał Eurosport, który indywidualnie posiadał te prawa najdłużej. Jako pierwszy transmitował ją FilmNet, następnie Canal+, Polsat Sport i Sport Klub. Z czasem jednak Eurosport stracił te prawa, które przejął wchodzący na rynek polski i europejski zespół Eleven Sports. Niemieckie rozgrywki nie pozostały tam jednak długo, bo tylko w latach 2017-21. Później bowiem w środowisku pojawił się kolejny duży gracz – skandynawski Viaplay.

 

To właśnie ten nadawca odpowiada dziś w Polsce za pokazywanie Bundesligi. Przejęcie przez niego praw wiązało się z rewolucją na naszym rynku telewizyjnym, ponieważ Viaplay jest internetowym serwisem streamingowym, a nie tradycyjnym kanałem u zwykłego nadawcy. Aby mieć do niego dostęp, należy wykupić pakiet, który co miesiąc będzie kosztował użytkownika 35 zł (od marca 2023 roku – 55 zł).

 

Oprócz Bundesligi można zyskać tam dostęp do innych rozgrywek sportowych – jak 2. Bundesliga, Premier League, Liga Europy i Konferencji, Formuła 1, Dart, NHL itd. Dodatkowo Viaplay oferuje bogatą bazę filmów, programów i seriali, które można oglądać w każdym miejscu, w dowolnym czasie, pauzując w obojętnie jakim momencie (tak jak na popularniejszym Netfliksie).

 

Oczywiście Viaplay nawiązał współpracę z nadawcami telewizyjnymi, jak np. UPC. Oznacza to, że podpisując umowę klient może otrzymać nieraz darmowy dostęp do platformy, do której może logować się za pomocą podanego kodu. 

Czytaj  Czy nowoczesny system HR odmienia podejście do zarządzania zasobami ludzkimi?

 

 

Mecze Bundesligi online

Z racji natury serwisu Viaplay, obecnie wszystkie mecze ogląda się online. Nadawca udostępnił użytkownikom aplikacje mobilne, które można ściągnąć na smartfony i tablety, a także aplikacje na telewizor, możliwe do zainstalowania na SmartTV. W takiej sytuacji oglądając Bundesligę nie odczuwa się różnicy względem tradycyjnego meczu oglądanego poprzez kablówkę. Rzecz jasna Viaplay można również włączyć na przeglądarce komputera stacjonarnego bądź laptopa.

 

Plus takiej sytuacji jest z kolei taki, że spotkanie można bez kłopotu zapauzować lub przewinąć. Nie jest również problemem, aby w sobotę o godzinie 15:30 – gdy równolegle odbywa się kilka meczów ligi niemieckiej – swobodnie przełączać się pomiędzy spotkaniami. Niektórzy czasem narzekali co prawda na jakość streamingu Viaplay. Wielokrotnie zdarzało się, że popularniejszego wydarzenia – np. meczu Bayernu Monachium z Borussią Dortmund – nie dało się obejrzeć przez problemy z serwerami. Nadawca obiecał jednak poprawić się w tej kwestii.

 

Bundesligę można oglądać również… za darmo. Wykorzystać do tego można firmy bukmacherskie, które proponują transmisję spotkań z różnych lig bez żadnych opłat. Przykładem mogą być tutaj STS kod czy Fortuna, które jednak wcześniej mogą wymagać np. posiadania na koncie aktywnego kuponu. Obowiązkowa w takiej sytuacji będzie rzecz jasna także wcześniejsza rejestracja u danego “buka”. Sprawdź gdzie można obejrzeć mecze Bundesligi.

 

 

Obstawianie meczów na żywo w Bundeslidze

Jako że liga niemiecka jest jedną z najpopularniejszych na świecie, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby obstawiać jej mecze na żywo. Oferty bukmacherskie są najczęściej wystarczająco bogate, żeby każdy mógł znaleźć odpowiedni dla siebie zakład i postawić coś w zależności od rozwoju boiskowych wydarzeń. Pomocne w tej kwestii są wyżej wspomniane transmisje. W oknie na stronie STS można oglądać dany mecz Bundesligi, jednocześnie analizując statystyki i zastanawiając się, jaki zakład obstawić live na kuponie.

Czytaj  Modna biżuteria damska, czyli pomysł na atrakcyjny prezent

Polecane wpisy
Jaki laptop biznesowy wybrać?
Jaki laptop biznesowy wybrać?

Laptopy biznesowe to niezbędne wyposażenie niemal każdej firmy, niezależnie od tego, w jakiej branży działa. Sprzęt ten stanowi obecnie podstawowe Czytaj dalej

Optymalizacja procesów w firmie krok po kroku
Optymalizacja procesów w firmie krok po kroku

W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym, optymalizacja procesów jest nieodzownym elementem strategii każdej firmy, która dąży do zwiększenia swojej Czytaj dalej