Fotel biurowy ergonomiczny — czyli jaki?
Inne

Fotel biurowy ergonomiczny — czyli jaki?

W obecnych czasach siedzenie przed komputerem stało się nieodłącznym elementem pracy, nauki i spędzania wolnego czasu. Siedzący tryb życia może mieć jednak niekorzystny wpływ na zdrowie. Z tego powodu warto zawczasu podjąć odpowiednie środki ostrożności i zadbać o swój organizm. W jaki sposób? Najprostsze, a zarazem skuteczne, rozwiązanie stanowi odpowiednio dobrany fotel biurowy ergonomiczny. Czyli jaki? Mebel tego typu jest zaprojektowany i wykonany tak, żeby zapewnić maksymalny komfort, poprawić efektywność pracy i minimalizować ryzyko wystąpienia dolegliwości zdrowotnych, które mogłyby się pojawić, na skutek długotrwałego siedzenia.
Fotel biurowy ergonomiczny — czyli jaki?
Fotel biurowy ergonomiczny — czyli jaki?

Ergonomiczny fotel biurowy powinien mieć możliwość dostosowania wysokości, nachylenia oparcia oraz dopasowania podłokietników. Co więcej, powinien zapewniać wygodę i odpowiednie wsparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Ważną cechą tego typu wyposażenia jest również mobilność. Jakie produkty spełniają te warunki? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Fotel biurowy ergonomiczny — jaki to model?

Podczas poszukiwania gamingowego fotela ergonomicznego warto zwrócić uwagę na model Kraken Alpha Series. Ten fotel gamingowy ergonomiczny wyróżnia się zastosowaniem miękkiej, elastycznej pianki, która wypełnia siedzisko oraz oparcie. Zapewnia ona wygodę podczas siedzenia. Jego obicie zostało wykonane z ekologicznej skóry z dodatkami wentylowanej siatki. Zapobiega więc nadmiernemu poceniu się. Ma także solidną, metalową ramę siedziska oraz mocną, pięcioramienną podstawę, które gwarantują mu stabilność. Z kolei zastosowany w tym ergonomicznym fotelu biurowym mechanizm GASLIFT klasy 3, pozwala na wygodną regulację wysokości siedziska. Cechy takie jak możliwość regulacji do 100 mm i maksymalne obciążenie wynoszące 130 kg sprawiają, że ten model spełni oczekiwania wielu różnych użytkowników.

Rozwiązaniem, które warto rozważyć, jest też fotel biurowy Kraken Keto. Obicie tego modelu zostało wykonane z bardzo odpornej tkaniny, co zapewnia mu trwałość. Jego siedzisko oraz oparcie zaprojektowano tak, by umożliwiały właściwe ułożenie pleców, co jest szczególnie istotne podczas długich sesji przed komputerem. Metalowa rama siedziska i oparcia, wraz ze wzmocnioną pięcioramienną aluminiową podstawą, przekładają się na stabilność konstrukcji. Dodatkowo zastosowane w modelu kółka NylonPU™ o średnicy 60mm, zapewniają pełną mobilność. Kraken Keto wyróżnia się również wsparciem kręgosłupa lędźwiowego za pomocą pokrętła umieszczonego w oparciu. Dla jeszcze większego komfortu zastosowano w nim wypełnienie z pianki z pamięcią.

Czytaj  Jak napisać skuteczne CV? Porady zawodowe i kreator CV

Czas na zmiany – czyli na ergonomiczny fotel biurowy

Wybór odpowiedniego, ergonomicznego fotela gamingowego nie jest tak skomplikowany, jak mogłoby się z początku wydawać. Wystarczy tylko pamiętać o najważniejszych cechach, które taki model powinien posiadać i zdecydować się na egzemplarz spełniający wymagane kryteria – także pod względem estetycznym!

Nie warto odkładać decyzji o kupnie takiego wyposażenia na później – zdrowie i komfort są warte tej inwestycji. Zadbaj o nie już dziś!

Polecane wpisy
Agencja Prestashop czy freelancer? Na co postawić przy wdrożeniu?
Agencja Prestashop czy freelancer? Na co postawić przy wdrożeniu?

Zastanawiasz się nad wdrożeniem sklepu internetowego i z pewnością masz wiele pytań. Jednym z najważniejszych dylematów jest wybór pomiędzy zatrudnieniem Czytaj dalej

Hotel nad morzem – gdzie warto pojechać na wakacje?
Hotel nad morzem - gdzie warto pojechać na wakacje?

Hotel Wyspa Sobieszewska - wypoczynek nad morzem przy sosnowym lesie  Idealny hotel nie istnieje? Jeśli tak uważasz, musisz szybko zaktualizować Czytaj dalej