10 najciekawszych informacji na temat youtube
Baza wiedzy YouTube

10 najciekawszych informacji na temat YouTube

Oto 10 najciekawszych informacji na temat YouTube:

10 najciekawszych informacji na temat youtube
10 najciekawszych informacji na temat youtube
  1. YouTube został założony w lutym 2005 roku przez trzech pracowników PayPal – Chad’a Hurleya, Steve’a Chen’a i Jaweda Karima.
  2. Pierwszy filmik wrzucony na YouTube nosił tytuł “Me at the zoo” (Ja w zoo) i został opublikowany 23 kwietnia 2005 roku.
  3. Najwięcej subskrypcji na YouTube ma kanał T-Series, indyjskiej wytwórni muzycznej, która na dzień 14 maja 2023 roku miała ponad 215 milionów subskrypcji.
  4. Najbardziej popularnym filmikiem na YouTube jest teledysk do piosenki “Baby Shark Dance”, który na dzień 14 maja 2023 roku miał ponad 12 miliardów wyświetleń.
  5. W 2006 roku Google kupił YouTube za 1,65 miliarda dolarów.
  6. Wiele popularnych twórców treści na YouTube zaczynało od nagrywania filmików w swoich pokojach lub na podwórku, a teraz zarabiają na swojej pracy miliony dolarów.
  7. W 2019 roku YouTube był drugą najpopularniejszą stroną internetową na świecie, ustępując jedynie Google’owi.
  8. Zdaniem danych z 2021 roku, codziennie na YouTube jest oglądanych ponad miliard godzin filmów.
  9. W 2020 roku w czasie pandemii koronawirusa popularność kanałów na YouTube znacznie wzrosła, a liczba subskrypcji i wyświetleń osiągnęła rekordowe poziomy.
  10. YouTube ma swoją wersję premium, zwaną YouTube Premium, która usuwa reklamy i daje dostęp do ekskluzywnych treści, takich jak seriale i filmy.
Polecane wpisy
Co to jest sztuczna inteligencja
10 najciekawszych informacji na temat AI

Sztuczna inteligencja to dziedzina informatyki, która zajmuje się tworzeniem programów i algorytmów, które naśladują procesy poznawcze ludzkiego mózgu. Celem sztucznej Czytaj dalej

Konfiguracja SSH w Linux
Konfiguracja SSH w Linux

SSH (Secure Shell) to protokół komunikacyjny, który umożliwia bezpieczne zdalne logowanie i wykonanie poleceń na zdalnym serwerze. Poniżej znajduje się Czytaj dalej