10 najciekawszych informacji na temat youtube
Baza wiedzy YouTube

10 najciekawszych informacji na temat YouTube

Oto 10 najciekawszych informacji na temat YouTube:

10 najciekawszych informacji na temat youtube
10 najciekawszych informacji na temat youtube
  1. YouTube został założony w lutym 2005 roku przez trzech pracowników PayPal – Chad’a Hurleya, Steve’a Chen’a i Jaweda Karima.
  2. Pierwszy filmik wrzucony na YouTube nosił tytuł „Me at the zoo” (Ja w zoo) i został opublikowany 23 kwietnia 2005 roku.
  3. Najwięcej subskrypcji na YouTube ma kanał T-Series, indyjskiej wytwórni muzycznej, która na dzień 14 maja 2023 roku miała ponad 215 milionów subskrypcji.
  4. Najbardziej popularnym filmikiem na YouTube jest teledysk do piosenki „Baby Shark Dance”, który na dzień 14 maja 2023 roku miał ponad 12 miliardów wyświetleń.
  5. W 2006 roku Google kupił YouTube za 1,65 miliarda dolarów.
  6. Wiele popularnych twórców treści na YouTube zaczynało od nagrywania filmików w swoich pokojach lub na podwórku, a teraz zarabiają na swojej pracy miliony dolarów.
  7. W 2019 roku YouTube był drugą najpopularniejszą stroną internetową na świecie, ustępując jedynie Google’owi.
  8. Zdaniem danych z 2021 roku, codziennie na YouTube jest oglądanych ponad miliard godzin filmów.
  9. W 2020 roku w czasie pandemii koronawirusa popularność kanałów na YouTube znacznie wzrosła, a liczba subskrypcji i wyświetleń osiągnęła rekordowe poziomy.
  10. YouTube ma swoją wersję premium, zwaną YouTube Premium, która usuwa reklamy i daje dostęp do ekskluzywnych treści, takich jak seriale i filmy.
image_pdfimage_print
Polecane wpisy
GOOGLE ANALYTICS KROK PO KROKU PODSTAWY

https://youtu.be/Okz3stWr0s0

Jak oczyścić komputer, laptop ze śmieci, programów, botów, malware, wirusów w WINDOWS 10 i WINDOWS 11?

W tym poradniku dowiesz się jak oczyścić komputer ze śmieci, niepotrzebnych programów i innego syfu w Windows 10, który może Czytaj dalej

RAID, czyli Redundant Array of Independent Disks
RAID, czyli Redundant Array of Independent Disks

RAID, czyli Redundant Array of Independent Disks, to technologia, która pozwala na łączenie wielu dysków twardych w jedno urządzenie o Czytaj dalej

Jak przyspieszyć komputer
Jak przyspieszyć komputer

Oto kilka sposobów, jak można przyspieszyć komputer: Jak przyspieszyć komputer Uaktualnij sprzęt: Jeśli twój komputer jest Czytaj dalej

Udostępnij wpis: