Nowe rozszerzenia domen – nowe możliwości

Niedawno dowiedzieliśmy się o przekształceniu spółki Google w holding the Alphabet, który istnieje w Sieci pod domeną abc.xyz. Dlaczego tak nietypowa nazwa? W dzisiejszych czasach, końcówki adresów znacznie wykraczają poza do niedawna dostępne *.com lub rozszerzenia wskazujące na kraj rejestracji.

Zalety domen z nowymi końcówkami

Czy kiedykolwiek byles w sytuacji, gdy wymyśliłeś ciekawą nazwę (np. bloga, firmy), a gdy przyszło do zakupu adresu, okazywało się, że login już dawno zajęty? Stron internetowych powstaje coraz więcej, zaś pula sensownych, chwytliwych nazw chyba się kończy. Nowe domeny znacznie ułatwiają znalezienie wolnej nazwy. Co więcej, rozszerzenie może kojarzyć się z Twoim biznesem – końcówki takie jak .law, .holdings, .gmbh albo partners, wydają się doskonałe dla przedsiębiorców. Firmy związane z technologią, czy tez z szeroko pojętym sektorem IT, mogą wybrać zakończenie .app, .mobi, .search, .software czy .science. Od jakiegoś czasu działają też strony z końcówką dresu .marketing czy .club. Ogólnie rzecz biorąc, bieżąca oferta jest dosyć szeroka, a już niedługo do bazy dostępnych możliwości zostaną dołączone nowe (braliśmy pod uwagę to, co na chwilę obecną proponuje firma hostingowa ovh jako sugerowane rozszerzenia, na które już teraz można się zapisać).

Podobno domena firmowa bez końcówki „pl” może się źle kojarzyć – jednak w tej chwili dostępnych jest wiele prestiżowych, międzynarodowo uznanych rozszerzeń. Sądzi się, że jednak przesąd ten wkrótce odejdzie do lamusa. Jeśli chodzi o ceny, zarówno rejestracji, jak i utrzymania domen, dla stron komercyjnych te maksymalnie kilkadziesiąt złotych różnicy w skali roku z pewnością nie zrobi większej różnicy. A dostępność nazwy strony, szczególnie produktowej, czy typu landing page, to dość istotna kwestia dla każdego przedsiębiorcy.

#rozszerzenia_domen

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz