Mamy: 26145 stron.
MENU

Właściwa inwestycja w kadry

Właściwa inwestycja w kadry Współcześnie coraz więcej wspomina się o tym, że wykształcenie i doświadczenie to nie jedyne, co będzie niezbędne do skutecznego podejmowania obowiązków zawodowych. Tym, co liczy się bardziej i bardziej, to umiejętności miękkie, czyli to, co niezwykle ciężko zdefiniować, i jeszcze trudniej przyswoić. Natomiast oczywiście nie jest to niemożliwe ! Dlatego dodatkowe zajęcia, treningi, warsztaty czy mentoring to wkłady, jakie powinny mieć zapewnione pozycje w budżecie niejednego rozsądnego przedsiębiorcy i kierownika, bo zwrócą się na pewno !

Czym są naprawdę umiejętności miękkie?

Każdy intuicyjnie wyczuwa, że najprawdopodobniej są one związane z domeną socjalną i psychiczną. Dają znać przede wszystkim o tym w jaki sposób zachowujemy się w określonych przypadkach i jakie postawy implementujemy, chociażby, w pracy profesjonalnej.
Generalnie pogrupować możemy je na te personalne, czyli np. zdolność organizowania własnego czasu, asertywność, orientacja na cel czy radzenie sobie ze stresem, a także interpersonalne, w których przede wszystkim szanuje się zdolność porozumiewania się, pracy grupowej, kreatywność, przewodzenie innym lub odpowiednią zdolność przekonywania.

Bez względu na to czy pracujemy na indywidualnych stanowiskach, jesteśmy marketingowcami, robotnikami czy dyrektorami – wszędzie zmuszeni jesteśmy zaczynać interakcje z kolegami, dostawcą czy klientami. Żeby być efektywnym, powinniśmy także zatroszczyć się o nieustanną energię do działania, orientację na cel i zarządzanie czasem. Jak łatwo można zauważyć, bez takich kompetencji nie tylko najbardziej wykształcony ekspert po jakimś czasie będzie nieefektywny, a jego wysiłki nie będą niosły żadnych efektów, nawet przy największych nakładach włożonych w szkolenie umiejętności twardych.

Szczegóły strony success-story.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »