Mamy: 26233 stron.
MENU
Katalog kończy działalność z dniem 01.01.2023

Creepyzone.pl - polski zbiór urban legends

Creepyzone.pl - polski zbiór urban legends Creepyzone.pl jest zbiorem coraz to popularniejszych opowiadań internetowych znanych jako "creepypasty" bądź "urban legends". Creepypasta to nic innego jak krótka historia mająca na celu przestraszenie czytelnika. Niekiedy jest również wzbogacona o dodatkowe multimedia, dzięki czemu jeszcze bardziej zyskuje na przekazie. Poniżej znajdują się dwa - dosyć popularne - przykłady opowiadań:

Polybius
Binarne DNA

Tematyka opowiadań jest dosyć rozległa, creepypasty zahaczają bowiem o zjawiska paranormalne, koszmary senne, zagadki genetyczne, życie pozaziemskie i pozagrobowe, religię, demonologię oraz wiele innych. Dużą popularność w ostatnich czasach zyskały również psychodeliczne opowiadania związane z elektroniką i programami komputerowymi. Przykładami takich tekstów są właśnie umieszczone wcześniej creepypasty.

Większość legendarnych opowiadań pochodzi z portalu 4chan (dział "paranormal", potocznie nazywany /x/) oraz ze stron poświęconych tematyce paranormalnej. Należy również wspomnieć, że sporo tłumaczeń znalazło swój dom na stronie paranormalne.pl, skąd też rozstrzeliło się po polskim internecie.

Opowiadania w większości przypadków uznawane są za czystą fikcję, niekiedy jednak wśród tekstów znajdują się i perełki, których prawdziwość owiana jest tajemnicą. Sam oceń, które są prawdopodobne, a które nie :)

Szczegóły strony creepyzone.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »