Mamy: 26105 stron.
MENU

Zadajniki sygnałów

Zadajniki sygnałów Jeżeli chodzi o przekładniki napięciowe, to przy zastosowaniu pomocniczego napięcia przemiennego (nie wyprostowanego) z reguły stosuje się jeden przekładnik przystosowany do pracy przy napięciu przewodowym. Jest to ten sam rodzaj przekładnika napięciowego, który stosuje się w układach pomiarowych, mających przekładniki napięciowe połączone w układzie V. Wybór przewodów fazowych, do których powinien być dołączony przekładnik napięciowy, nie może być dowolny.
Przekładniki napięciowe pracujące w układzie V lub w układzie gwiazdowym spotyka się jedynie w tych przypadkach, gdy napięcie przemienne jest prostowane. Oczywiście układy te zasilają bloki prostownikowe.
Jednoczesne zasilanie przyrządów pomiarowych z tych samych przekładników może być dopuszczalne tylko wtedy, gdy pomiary dokonywane przez te przyrządy nie stanowią podstawy do rozliczeń. Wszystkie inne przyrządy mogą być zasilane z tych samych przekładników dlatego, że w czasie normalnego ruchu układ napięcia pomocniczego nie pobiera zbyt dużej mocy i uchyby są nieznaczne.

Szczegóły strony www.napedy.info.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »