Mamy: 26105 stron.
MENU

Falowniki serwis

Falowniki serwis Układy pomocniczego napięcia przemiennego charakteryzują się na ogół stosunkowo niewielką mocą sięgającą kilkuset watów, co ogranicza zakres ich stosowania w przypadkach aparatury pobierającej znacznie większe moce.
Największą natomiast zaletą tych układów jest możliwość decentralizacji źródeł napięcia pomocniczego, a tym samym zwiększenie pewności działania układów. Decentralizacja może być prowadzona w różnym stopniu, począwszy od wyposażenia w samodzielne układy poszczególnych pól rozdzielni, a skończywszy na wyposażeniu w autonomiczne źródła napięcia pomocniczego poszczególnych przekaźników. Tego typu rozwiązanie stawia w swoich opracowaniach np. Zakład Energetyczny w Nysie.
Najszersze jednak zastosowanie, ze względu na swą wygodę, znalazła metoda wyposażania w samodzielne układy poszczególnych pól w rozdzielni. Niekiedy stosuje się centralne źródło zasilania napięciem pomocniczym przemiennym obwodów wtórnych, jednak są to przypadki wyjątkowe i taki sposób zasilania obwodów nie jest zalecany.

Szczegóły strony www.falowniki.ppp.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »