Mamy: 26105 stron.
MENU

Złoty czas - wychowujemy nasze dzieci

Złoty czas - wychowujemy nasze dzieci Blog dotyczący zagadnień rozwoju dziecka i jego wychowywania ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju mowy w oparciu o najnowocześniejszy sposób podejścia do omawianych zagadnień.

Wychowywanie dziecka to stan czujnej obecności, czujnej obserwacji i umiejętności reagowania w sposób prowadzący do wzrostu potencjałów i sił życiowych. Mowa rozwija się w sposób naturalny, ponieważ stanowi wyposażenie rozwoju człowieka. Kluczowe jest uwzględnienie dynamiki rozwoju mowy poprzez zachowanie dziecka.

Logopeda ma możliwość łączenia w swojej pracy tego, co pochodzi z wielu dziedzin nauki m. in: pedagogiki, psychologii, neurologii a nawet fizyki kwantowej. Otwieranie się na pokrewne dyscypliny tworzy przestrzeń do własnego coraz bardziej świadomego działania. Warunkiem jest jednak samoupoważnienie do coraz to nowego doświadczania, przeżywania, ekspansji i ekspresji. Pozwalamy na zmianę siebie, jednym słowem stajemy się tą zmianą, którą chcemy zobaczyć w świecie.
Pozwalamy na odchodzenie kontroli na rzecz otwartości w procesie terapii. Przesunięcie uwagi z kontroli - wydaje ci, że wiesz jaki będzie rezultat o ile ktoś inny zrobi to, to i to, jeżeli nie spodziewanego efektu to być może ktoś inny robi coś w niewłaściwy sposób – na rzecz otwartości, uważności w relacji. To jest podstawowa różnica pomiędzy kontrolą a wsparciem. Podejście, nastawienie, intencje, uważność i świadomość pozostawania w relacji to nieoceniony skarb w pracy z dziećmi z zaburzeniami w rozwoju mowy oraz także z dorosłymi, którzy z różnych przyczyn utracili płynność mówienia.
Mając taki diament w sercu możemy zgodnie z własnym upodobaniem sięgać po różnego rodzaju środki, metody i techniki oraz z radością dzielić się nimi wzajemnie.

Szczegóły strony wychowujemynaszedzieci.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »