Mamy: 25728 stron.
MENU

Pomoc Drogowa Kraków, Laweta, Holowanie 24h

Pomoc Drogowa Kraków, Laweta, Holowanie 24h OFERUJEMY POMOC DROGOWA I AUTO HOLOWANIE POJAZDÓW GŁÓWNIE NA TERENIE KRAKOWA I OKOLIC.nHOLOWANIE NA TERENIE KRAKOWA ODBYWA SIĘ PRZEZ WYKWALIFIKOWANY PERSONEL I SPECJALISTYCZNE HOLOWNIKI.nnJak bezpiecznie holować pojazd?nAby holowanie odbywało się w sposób bezpieczny i co ważne zgodny z przepisami ruchu drogowego warto zapoznać się z praktycznymi poradami dotyczącymi holowania.
OFERUJEMY POMOC DROGOWA I AUTO HOLOWANIE POJAZDÓW GŁÓWNIE NA TERENIE KRAKOWA I OKOLIC.
HOLOWANIE NA TERENIE KRAKOWA ODBYWA SIĘ PRZEZ WYKWALIFIKOWANY PERSONEL I SPECJALISTYCZNE HOLOWNIKI.

Jak bezpiecznie holować pojazd?
Aby holowanie odbywało się w sposób bezpieczny i co ważne zgodny z przepisami ruchu drogowego warto zapoznać się z praktycznymi poradami dotyczącymi holowania.

Pojęcie holowania

Holowanie to czynność polegająca na ciągnięciu przez pojazd silnikowy, drugiego pojazdu silnikowego, który w danych okolicznościach nie jest zdolny do samodzielnego poruszania się za pomocą linki holowniczej bądź też innego połączenia miedzy pojazdami nadającym się do holowania określonego typu pojazdu.

Czego używać do holowania pojazdu

Pojazdy holowane mogą być ze sobą połączone połączeniem sztywnym lub giętkim w zależności od tego, jakie pojazdy są holowane. Do holowania motocykla należy użyć połączenia giętkiego, umożliwiającego łatwe odczepienie się. To bardzo ważne ze względu na możliwość wystąpienia nagłego zagrożenia w ruchu drogowym. Sposób połączenia innych pojazdów ma wykluczyć odczepienie się w czasie jazdy. Ustawodawca nie wskazuje wprost czym należy pojazd holować, może być to zarówno linka holownicza, łańcuch jak każdy inny rodzaj połączenia gwarantujący bezpieczeństwo. Do holowania można użyć połączenia sztywnego pod warunkiem, że co najmniej jeden układ hamulców jest sprawny w pojeździe holującym zaś w połączeniu giętkim sprawne muszą być oba układy.

Szczegóły strony pomocdrogowa-krakow.com.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »