Kod QR co to jest
Baza wiedzy Informatyka News

Kod QR, co to jest ?

Kod QR (ang. Quick Response) to dwuwymiarowy kod kreskowy, który umożliwia szybkie i łatwe przechowywanie oraz odczytywanie informacji. Kod QR składa się z czarnych i białych kwadratów, które tworzą siatkę. Kod QR może przechowywać dużo więcej informacji niż tradycyjne kody kreskowe, a jego odczytanie wymaga tylko urządzenia z kamerą i odpowiednim oprogramowaniem.

Kod QR co to jest
Kod QR

Kod QR został opracowany przez japońskie przedsiębiorstwo Denso Wave w 1994 roku. Jego celem było umożliwienie szybkiego odczytywania informacji z produktów w magazynach. Początkowo kod QR był wykorzystywany głównie w Japonii, ale szybko zyskał popularność na całym świecie.

Dziś kod QR znajduje wiele zastosowań. Jest wykorzystywany w reklamie, marketingu, wizytówkach cyfrowych, biletach, płatnościach mobilnych, a nawet w służbie zdrowia do przechowywania informacji medycznych. Kod QR jest szczególnie popularny w czasie pandemii COVID-19 jako narzędzie do rejestracji wizyt oraz w aplikacjach do przeprowadzania płatności bezgotówkowych.

Polecane wpisy
Czyszczenie pamięci cache DNS systemu operacyjnego

Czyszczenie pamięci podręcznej DNS systemu operacyjnego. Jeśli dokonywaliśmy migracji naszej strony na inny serwer hostingowy, albo były zmieniane pliki stref Czytaj dalej

Podstawy języka PHP: Wprowadzenie do programowania w PHP
Podstawy języka PHP: Wprowadzenie do programowania w PHP

PHP jest jednym z najpopularniejszych języków programowania używanych do tworzenia dynamicznych stron internetowych i aplikacji webowych. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę Czytaj dalej

Czytaj  Zasady tworzenia silnych i skutecznych haseł