Mamy: 26189 stron.
MENU

Nummus.org | rynek numizmatyczny w Polsce

Nummus.org | rynek numizmatyczny w Polsce
Nummus.org to portal, na którym zbierane są dane dotyczące handlu monetami w Polsce. Portal monitoruje transakcje zawarte za pośrednictwem Allegro, jak również gromadzi dane sprzedaży monet na aukcjach stacjonarnych. Dane poddane są podstawowemu opisowi statystycznemu.
Aktualnie rejestrowane są monety polskie do 1795 roku oraz monety państw historycznie związanych z Królestwem Polskim (w przyszłości planowane jest również udostępnienie katalogu monet antycznych).
Oprócz katalogu cenowego, portal oferuje dodatkowe funkcje, takie jak:
1. Monitorowanie aktualnie trwających aukcji (rejestrowane są tylko dobrze opisane aukcje). Informacja o liczbie trwających aukcji znajduje się w ostatniej kolumnie tabeli ze statystykami oraz w osobnym oknie trwających akcji
2. Proste wyszukiwanie danych na temat monety z trwającej aukcji. Jeżeli zaiteresowała Cię moneta licytowana na Allegro, to przeklej jej adres www do naszej wyszukiwarki. Jeżeli monitorujemy tę monetę, to natychmiast otrzymasz informacje na jej temat.
3. Prosta wyszukiwarka. Możliwy jest dostęp do statystyk obejmujących każdy poziom wyszukiwania - monety zgrupowane względem okresów, panowania określonych władców, oraz numizmatów.
4. Rozbudowane opcje wyszukiwania. Ręczna wyszukiwarka, pozwala uzyskać dostęp do dodatkowych statystyk.
5. Porównywaka monet. Z poziomu podstrony ze szczegółowymi danymi na temat numizmatu można uzyskać dostęp do graficznej porównywarki monet. Niezależnie można przeglądać monety z aukcji historycznych oraz z tych trwających.
6. Spis powszechnych oraz rzadkich monet.

Szczegóły strony nummus.org:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »