Mamy: 25912 stron.
MENU

Bing.com

Bing.com Przodek Bing, MSN Search, został wprowadzony oficjalnie 1 lutego 2005, po dwóch latach prac rozwojowych. Był to opracowany od podstaw projekt, dostępny w 10 wersjach językowych, indeksujący w chwili oficjalnej inauguracji co najmniej 5 mld stron i wykorzystywany średnio przez co szóstego użytkownika Internetu.

Stopniowo projekt przeradzał się w usługę Windows Live. Pierwsza publiczna beta Windows Live Search została wydana w marcu w 2006 roku, a finalna wersja we wrześniu 2006 roku oficjalnie zastąpiła MSN Search.

O projekcie o nazwie kodowej Kumo, który następnie został przemianowany na Bing, świat usłyszał w listopadzie 2008 roku. Wyszukiwarka testowo pojawiła się w sieci 1 czerwca 2009 roku, a dwa dni później stała się w pełni funkcjonalna. Jednocześnie poprzednik, Windows Live Search, zniknął z sieci. Obecnie jego adres, podobnie jak adres MSN Search, kierują na wyszukiwarkę Bing.

Do 3 czerwca 2009 roku Microsoft uruchomił Bing w większości regionów świata, w tym w Polsce. Jednakże w niektórych krajach funkcje wyszukiwarki są ograniczone (sekcja "Funkcje wyszukiwarki" w tym artykule odnosi się do funkcji w wersji zlokalizowanej dla Stanów Zjednoczonych).

Szczegóły strony Bing.com:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »