Mamy: 25015 stron.
MENU

Regały wspornikowe

Regały wspornikowe Nienaganny porządek w dokumentacji – regały do archiwum

Każdy przedsiębiorca, właściciel dużej firmy z uwagi na konieczność gromadzenia akt i dokumentów księgowych szuka rozwiązania, jak je składować. Segregatory oraz specjalne kartony są oczywiście niezastąpione. Niemniej jednak konieczne stają się jeszcze dokładnie przeznaczone w tym celu regały archiwalne. Sprawdźmy, czym dokładnie są tego typu regały.

Regały stacjonarne i przesuwne

Już z samej nazwy regały stacjonarne dowiadujemy się czym są tego rodzaju udogodnienia. Te mogą być regałami archiwalnymi jednostronnymi inaczej przyściennymi lub regałami obustronnymi, gdzie do dokumentów mamy dostęp z dwóch stron. Drugi rodzaj regałów zwykle stawia się pośrodku pomieszczenia. Są to bardzo często regały archiwalne o podwójnej głębokości półki. Jednostronne regały posiadają natomiast półki z bandą, która zabezpiecza segregatory oraz kartony przed zsuwaniem się. Regały archiwalne przesuwne to natomiast propozycja optymalnej oszczędności miejsca. Mieszczą dwa razy więcej segregatorów niż regały stacjonarne. Są to bardzo proste w obsłudze nowoczesne systemowe meble biurowe. Znajdują zastosowanie również w bibliotekach, bankach, szkołach czy muzeach. Są w pełni bezpieczne w użytkowaniu.

Zalety regałów archiwalnych

Bez różnicy na model na jaki się zdecydujemy, regały do archiwum gwarantują szybkie znalezienie konkretnej dokumentacji, a w przypadku regałów wyposażonych w zamek zabezpieczenie składowanych akt. Regały archiwalne są wysoce estetyczne, dlatego też pod kątem aranżacji wnętrz biurowych nie stanowią doskonałe rozwiązanie.

Szczegóły strony regalit.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »