Jak stworzyć darmowe zaplecze pozycjonerskie?

Serwisy blogowe, takie jak WordPress oraz Blogspot (z naszego podwórka: blogi onetu i gazety.pl) to ciekawe narzędzia do promocji własnych stron internetowych. Co zrobić, by darmowy blog z linkami pozycjonującymi nie został wykasowany przez adminów?

Po pierwsze – reklama w ramach bloga nie może rzucać się w oczy

Jeśli zakładamy świeży blog, lepiej zamieścić trochę wpisów bez linków. Zaś przy dodawaniu kolejnych tekstów, można nie linkować od razu, tylko wstawić odnośnik w tekst w ramach dużo późniejszej edycji notki. W przypadku nowo postawionego bloga, lepiej nie epatować nachalną reklamą – klipy reklamowe z Youtube, które wstawiamy na stronkę w pierwszym lub drugim poście, s są nie na miejscu. Również lepiej być ostrożnym z wyborem domeny, szczególnie w polskich serwisach (admin, zresztą zgodnie ze swoimi przepisami, potrafi usunąć bloga jako niezgodnego z regulaminem!). Ważne tez jest wyczucie, tzn. teksty na bloga mają wyglądać naturalnie, a nie jak zlepek treści prosto z automatycznej mieszarki synonimów.

 

darmowe zaplecze

 

Po drugie – nie warto zbytnio przesadzać z botami do publikacji na blogach

Na jednym z serwisów dla pozycjonerów toczyła się dyskusja na temat automatycznych publikacji na multikontach na wordpress.com – okazuje się, że ktoś dostał bana na kilka swoich darmowych serwisów zapleczowych (blogi usunięto). Powodem mogła być głównie działalność bota, który aktualizował te zapleczówki dosłownie w ciągu sekund, i to hurtowo. Można więc prowadzić strony pomocnicze typu WordPress, ale musi być to działalność człowieka (lub ewentualnie nie dodawanie treści masowo, naraz).

Własne darmowe forum dyskusyjne – czy to ma sens?

Serwisy z forami (typu fora.pl) umożliwiają założenie własnego forum bez żadnych kosztów. Potrzeba jednak trochę pracy i wysiłku, żeby najpierw rozkręcić takie forum, by nie wyglądało ono niczym bardzo nachalna reklama. Później można linkować treści z postów. Dobrze byłoby wykreować wizerunek eksperta na takim forum (znowu w mało nachalny sposób), a następnie zacząć uprawiać delikatny marketing szeptany. Forum jest o tyle ciekawe, że gdyby z czasem je wypromować, można zyskać wielu użytkowników i dotrzeć do sporej grupy osób.

#zaplecze

Dodaj komentarz