Informatyka News

Czy warto kupić komputer?

W ostatnich latach laptopy w dużej mierze wyparły z rynku komputery stacjonarne. Nie oznacza to jednak wcale, że te ostatnie całkowicie zniknęły. Wciąż są powszechnie używane w wielu firmach. Ponadto, również użytkownicy prywatni nadal wybierają czasami komputery stacjonarne zamiast laptopów. Czy rzeczywiście w dobie komputerów przenośnych wciąż jeszcze warto kupować urządzenia stacjonarne?

Większe możliwości komputerów

Jest kilka powodów, dla których niektórzy użytkownicy preferują klasyczne komputery. Jednym z nich jest wyposażenie tego typu urządzeń. Nawet najlepsze laptopy wciąż nie mogą się równać z komputerami stacjonarnymi najwyższej klasy, jeśli chodzi o wydajność podzespołów. Karty graficzne, pamięć, procesor –– w zasadzie w każdej kategorii komputery przeważają. Dlatego też osoby, które potrzebują najbardziej wydajnych urządzeń na rynku, częściej wybierają komputery, zamiast laptopów. Mowa tutaj choćby o niektórych informatykach, ale też o grafikach czy graczach.

 

Stanowisko komputerowe

Mianem stanowiska komputerowego określa się czasami po prostu biurko, na którym znajduje się sprzęt komputerowy dowolnego rodzaju. Niemniej jednak czasami stanowisko komputerowe jest zdecydowanie bardziej rozbudowane. Poza samym komputerem na stanowisku znajduje się również dodatkowy osprzęt. Mowa tutaj nie tylko o klawiaturze i myszce, ale też o drukarce, skanerze, głośnikach czy o dodatkowych monitorach. Oczywiście każdego rodzaju osprzęt można podpiąć zarówno do komputera stacjonarnego, jak i mobilnego. Niemniej jednak wydaje się, że jeśli planujemy podpięcie wielu rozmaitych sprzętów, kupowanie laptopa nie ma większego sensu. Rzecz w tym, iż w takiej sytuacji mobilność urządzenia staje się cechą zbędną. Użytkownik prawdopodobnie nie będzie używał laptopa poza stanowiskiem komputerowym, jeżeli każdorazowo wymagałoby to odpięcia dużej ilości urządzeń. Zwyczajnie jest to po prostu zbyt czasochłonne. Wydaje się zatem, że tworząc rozbudowane stanowisko komputerowe, lepszym wyborem jest wybór urządzenia stacjonarnego.

______________________________________________________________________

Czytaj  Systemy plików w Linux

device.pl – tanie, ale sprawdzone komputery, cieszące się ogromną popularnością wśród klientów w całym kraju.

Polecane wpisy
Konteneryzacja i orkiestracja w Linux
Konteneryzacja i orkiestracja w Linux

Konteneryzacja i orkiestracja są dwoma kluczowymi pojęciami związanymi z zarządzaniem aplikacjami w środowisku Linux. Oto ich opisy: [caption id="attachment_6673" align="aligncenter" Czytaj dalej

Windows w chmurze: Nowa era obliczeń dla użytkowników
Windows w chmurze: Nowa era obliczeń dla użytkowników

W dzisiejszym świecie cyfrowym coraz więcej osób korzysta z usług w chmurze, aby przechowywać pliki, współpracować zespołowo i korzystać z Czytaj dalej