Mamy: 14091 stron.
MENU

Psychoterapia Poznań - Furmanik

Psychoterapia Poznań - Furmanik Praktyka psychoterapeutyczna „Furmanik Psychoterapia Gestalt” w Poznaniu prowadzi profesjonalne usługi w zakresie psychoterapii dorosłych oraz rozwoju osobistego. Istnieje i działa w Poznaniu od roku 2009.
Podstawowa działalność tej praktyki psychoterapii to psychoterapia indywidualna, realizowana najczęściej w formie długoterminowej. W uzasadnionych przypadkach (np. problem z podjęciem decyzji) możliwa jest psychoterapia indywidualna. Ponadto prowadzona jest terapia par oraz psychoterapia grupowa.

Oferta psychoterapeutyczna gabinetu realizowana jest w nurcie Gestalt. Najważniejsze aspekty tego podejścia to:
a) akcent na doświadczanie tu i teraz;
b) rozwijanie płynnej świadomości samego siebie;
c) poznawanie siebie w oparciu o relację terapeutyczną (dialog egzystencjalny);
d) wypróbowywanie nowych sposobów reagowania i rozwiązywania problemów;
e) całościowe i integrujące podejście do osoby (holizm).

Psychoterapia Gestalt obecna jest w obszarze pomocy terapeutycznej od czasów powojennych, rozwijana przez Fritza Perlsa i współpracowników. W stosunku do psychoanalizy wyróżnia się większym optymizmem co do możliwości zmiany i rozwoju oraz większym akcentem na możliwości wynikające z wolności człowieka. Z kolei w stosunku do nurtu behawioralnego wyróżnia się dostrzeganiem większej złożoności człowieka.

Specjaliści praktyki psychoterapii w Poznaniu, oprócz dyplomów psychologa posiadają certyfikaty Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt oraz Europejskiego Towarzystwa Psychoterapii.

Pomoc udzielana jest w przypadkach zaburzeń emocjonalnych, zaburzeń osobowości, o charakterze neurotycznym jak również dla osób motywowanych chęcią rozwoju, przekraczania własnych ograniczeń.

Strona internetowa zawiera informacje przydatne w podjęciu decyzji o własnej terapii. Warto zapoznać się nimi przed podjęciem decyzji o pierwszej konsultacji.

Szczegóły strony www.psychoterapia.pro:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »